Reklama

Uczestnicy półkolonii spotkają się z marszałkiem

Opublikowano:
Autor:

Uczestnicy półkolonii spotkają się z marszałkiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już około 24 tys. dzieci i młodzieży z Mazowsza wzięło udział w programie „Pogodne Lato”. W tym roku do tego grona dołączą kolejne 3 tys. uczestników, na ich wypoczynek samorząd województwa przeznaczy 1,5 mln zł. Już dziś uczestników obozu w Gorzewie odwiedzi marszałek Adam Struzik.

Już około 24 tys. dzieci i młodzieży z Mazowsza wzięło udział w programie „Pogodne Lato”. W tym roku do tego grona dołączą kolejne 3 tys. uczestników, na ich wypoczynek samorząd województwa przeznaczy 1,5 mln zł. Już dziś uczestników obozu w Gorzewie odwiedzi marszałek Adam Struzik.

Młodzi ludzie w Gorzewie odpoczywają na trzech turnusach. W ich trakcie biorą udział w zajęciach w ramach programów realizowanych przez samorząd Mazowsza, m.in. w „Bezpieczna droga”, „Już pływam” czy „Moja pierwsza karta rowerowa”.

W tym roku „Pogodne Lato” trwa od 15 maja 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. W jego ramach w sumie będzie wypoczywać ok. 3 tys. dzieci, z czego połowa będzie pochodzić z rodzin, w których występują problemy alkoholowe. Dzieci w wieku 8-15 lat będą wypoczywać w siedmiu stanicach i bazach obozowych Hufca ZHP tj. w Gorzewie, Słupi, Łąkie Wybudowanym, Lubiatowie, Kątach Rybackich, Białogórze oraz Sztutowie.

„Pogodne lato” to nie tylko możliwość spędzenia dwóch tygodni wakacji poza miejscem zamieszkania i codziennym środowiskiem np. nad morzem czy jeziorem, ale też szansa wzięcia udziału w zajęciach o charakterze terapeutycznym. Są one często potrzebne młodzieży żyjącej pod presją otoczenia i dorastającej w środowisku, w którym występuje duże ryzyko występowania uzależnień. Dzięki stałej opiece psychologów i terapeutów dzieci będą mogły liczyć na wsparcie nie tylko w trakcie zajęć, ale też poza nimi.

W trakcie wszystkich turnusów przeprowadzony zostanie program profilaktyczno-terapeutyczny promujący zdrowy styl życia i poruszający problematykę uzależnień. Zajęcia realizowane w wakacyjnym otoczeniu zostaną zorganizowane w taki sposób, aby młodzi ludzie poprzez zabawę zdobywali wiedzę i umiejętności na temat zapobiegania chorobom społecznym i cywilizacyjnym. Dowiedzą się, jak radzić sobie w swoim środowisku społecznym, wyrażać własne emocje i asertywnie reagować, a także jak być wytrwałym w pokonywaniu trudności.

Ponadto biorący udział w tym wakacyjnym programie nauczą się aktywnych i ciekawych form spędzania czasu wolnego, nie tylko podczas wakacji, ale też w ciągu roku szkolnego.

Samorząd Mazowsza finansuje program „Pogodne Lato” od 2002 r., jest to siedemnasta edycja programu, w 2018 r. wsparcie na to zadanie wynosi 1,5 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE