Reklama

Uczniowe Elektryka z międzynarodowymi certyfikatami

Opublikowano:
Autor:

Uczniowe Elektryka z międzynarodowymi certyfikatami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek w Zespole Szkół im. M Skłodowskiej-Curie w Gostyninie odbyła się skromna uroczystość. Grupa uczniów z klas trzecich, kształcących się w zawodzie technik elektronik, otrzymała bowiem z rąk pani dyrektor Izabeli Sieradzkiej zaświadczenia o ukończeniu kursu z zakresu nowoczesnych metod montażu pakietów elektronicznych (IPC) oraz międzynarodowe certyfikaty IPC, rozszerzające możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

W poniedziałek w Zespole Szkół im. M Skłodowskiej-Curie w Gostyninie odbyła się skromna uroczystość. Grupa uczniów z klas trzecich, kształcących się w zawodzie technik elektronik, otrzymała bowiem z rąk pani dyrektor Izabeli Sieradzkiej zaświadczenia o ukończeniu kursu z zakresu nowoczesnych metod montażu pakietów elektronicznych (IPC) oraz międzynarodowe certyfikaty IPC, rozszerzające możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

W czasie tygodniowego kursu uczniowie zdobyli praktyczne umiejętności montażu i demontażu elementów elektronicznych przewlekanych i powierzchniowych. Poznali techniki naprawy płytek drukowanych poprzez wymianę (lutowanie i rozlutowywanie) komponentów. Na stanowiskach roboczych nauczyli się korzystać z profesjonalnych stacji lutująco rozlutowujących. Szkolenie odbyło się w ramach projektu pt. "Działając wspólnie" realizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji oraz Partnera Projektu - Powiat Gostyniński. Wręczenie certyfikatów odbyło się w nowej, nowoczesnej pracowni montażu pakietów elektronicznych wyposażonej w ramach w/w projektu. W kolejce po certfikaty IPC czeka następna grupa uczniów - przyszłych techników informatyków, którzy również ukończyli identyczny kurs.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE