Reklama

Uczniowe z Gostynina w gronie najlepszych. Otrzymali Stypendium Premiera

Opublikowano:
Autor:

Uczniowe z Gostynina w gronie najlepszych. Otrzymali Stypendium Premiera - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium Premiera na rok szkolny 2016/2017 otrzymali także najlepsi uczniowie z Gostynina.

Wczoraj w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium Premiera na rok szkolny 2016/2017 otrzymali także najlepsi uczniowie z Gostynina.

Zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty, stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, który m. in. otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen.

Gostynin reprezentowali: Michał Patrycjusz Tyrolski z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Aleksandra Trepińska z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie (liceum), Jakub Berliński z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie (technikum), Samuel Ledzion z Gostynińskiego Centrum Edukacji oraz Wiktoria Rutkowska z I LO PUL im. Bohaterów Gostynina.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce - najwyższą średnią ocen w szkole i wzorową ocenę z zachowania. Stypendyści to często laureaci konkursów przedmiotowych. Każda szkoła może wytypować jako kandydata do tego stypendium tylko jednego ucznia, a w przypadku zespołu szkól - jednego reprezentanta typują oddzielnie poszczególne szkoły.

O swojej nagrodzie wypowiedział się najlepszy uczeń technikum Jakub Berliński:
- To dla mnie ogromne wyróżnienie. Podczas wczorajszego wydarzenia towarzyszyły mi spore emocje. Cieszę się, że mogłem znaleźć się w tak zaszczytnym gronie, ponieważ nie codziennie zostaje się stypendystą. Warto też podkreślić tutaj wsparcie ze strony rodziców i nauczycieli, bez nich bym tego nie osiągnął. Fajnie, że robiąc coś dla siebie, ktoś to dostrzegł i wynagrodził. Pieniądze, które otrzymam, przeznaczę na swoją dalsza edukację – komentuje uczeń Zespołu Szkół.

Na uroczystości pojawili się najlepsi uczniowie z powiatu płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego oraz z Płocka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE