Reklama

Uczniowie GCE liderami w turnieju MTM

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie GCE liderami w turnieju MTM  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegły piątek w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyły się eliminacje rejonowe do XXII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z sędziów turnieju był Naczelnik WRD gostynińskiej komendy.

W ubiegły piątek w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyły się eliminacje rejonowe do XXII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z sędziów turnieju był Naczelnik WRD gostynińskiej komendy. 

Turniej odbył się pod patronatem honorowym Starosty Powiatowego w Gostyninie. Konkurencje obejmowały test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, skrzyżowań i historii motoryzacji, jazda motorowerem i samochodem, pierwsza pomoc oraz przygotowanie do jazdy pojazdem. 
Już tradycyjnie za konkurencje teoretyczne, z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego,  odpowiadał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie kom. Paweł Trojanowski. Wiedzę uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej sprawdzali strażacy z OSP w Sierakówku. Podobnie, jak w ubiegłym roku, kierownicy lokalnych OSK - Krzysztof Markus, Krzysztof Klejna, Andrzej Mordzak, Roman Garstka, odpowiadali za przeprowadzenie testów praktycznych – jazdy motorowerem i samochodem. Nadzór nad turniejem prowadziła Katarzyna Majewska z płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, a sędzią głównym był p. Grzegorz Matuszewski – kierownik wydziału organizacji egzaminów państwowych i szkoleń WORD we Włocławku. 
W eliminacjach wzięło udział 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Płocka, Gąbina i Gostynina. Ostatecznie na finał wojewódzki MTM wyjadą uczniowie Technikum Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, a indywidualnym zwycięzcą okazał się Kacper Zabłotowicz – uczeń GCE. 
Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczanie nagród i upominków uczestnikom turnieju, w którym uczestniczył Starosta Powiatu Gostynińskiego Tomasz Matuszewski, Katarzyna Majewska z Kuratorium Oświaty oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie nadkom. Radosław Romanowski. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE