Reklama

Uczniowie Gimnazjum nr 1 pomogli psom i kotom

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie Gimnazjum nr 1 pomogli psom i kotom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłą środę uczniowie Gimnazjum nr 1 w Gostyninie spotkali się z pracownikiem schroniska dla zwierząt ,,Przyjaciel’’ w Kotliskach.

W ubiegłą środę uczniowie Gimnazjum nr 1 w Gostyninie spotkali się z pracownikiem schroniska dla zwierząt ,,Przyjaciel?? w Kotliskach.

Główną postacią spotkania była Kinga Pawłowicz, która z ogromną pasją opowiadała o bezdomnych psach i kotach, przyczynach ich bezdomności, codziennej pracy i trudnościach, z jakimi boryka się placówka. Młodzież mogła dowiedzieć się, na jakich zasadach można zaadoptować zwierzaka lub jak pomóc, angażując się w e-adopcję wybranego pupila. Uczniowie zrozumieli, że jest to poważna decyzja i należy być świadomym swojego wyboru oraz brać odpowiedzialność za zwierzęta, których jesteśmy właścicielami. Szkolni wolontariusze zostali pouczeni, aby nigdy nie przechodzić obojętnie, gdy widzi się krzywdę zwierząt. W ramach tego spotkania młodzież postanowiła przeprowadzić akcję charytatywną. Od wczoraj w gimnazjum ruszyła zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które pomogą zwierzętom przetrwać zimę. Chętni uczniowie mogą przynieść na zbiórkę: pościel, koce, śpiwory, obroże, smycze, karmy w puszkach, zabawki i inne artykuły.

W akcji udział biorą: Weronika Albiniak, Mikołaj Czarnecki, Nathan Ficek, Karolina Kiełbasa, Marta Dłużniewska, Alicja Olejniczak, Julia Ostrowska, Luiza Penkul, Jakub Stachowski, Jakub Szulczewski oraz Luiza Ściechowicz. Opiekę nad młodzieżą sprawują dwie nauczycielki: Maria Kołodziejska i Barbara Lewandowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE