Reklama

Uczniowie oraz policjanci razem przeciwko narkotykom

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie oraz policjanci razem przeciwko narkotykom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz drugi w gostynińskiej hali sportowej odbyło się spotkanie pn. „Narkotykowe dylematy – sportowa alternatywa”. Organizatorem imprezy był gostyniński magistrat i policjanci.

Już po raz drugi w gostynińskiej hali sportowej odbyło się spotkanie pn. ?Narkotykowe dylematy ? sportowa alternatywa?. Organizatorem imprezy był gostyniński magistrat i policjanci.

Hasłem przewodnim wczorajszej imprezy było ukazanie młodym ludziom, że istnieje wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu z dala od narkotyków i dopalaczy.  W imprezie wzięli udział gimnazjaliści z gostynińskich szkół, pracownicy Miejskiego Centrum Kultury oraz uczniowie I LO PUL w Gostyninie. W ubiegłym roku młodzieżowy mecz piłki nożnej wygrali uczniowie Gimnazjum nr 1 i to oni mieli prawo wyboru kategorii sportowej w tym roku. Dyrektor Robert Pypkowski zadecydował, że będzie to mecz koszykówki drużyn dziewczęcych. Do konkurencji stanęły uczennice gostynińskich gimnazjów, a tym razem puchar przechodni trafił do rąk Gimnazjum nr 2. Tradycją już było, że również policjanci podjęli sportowe wyzwanie z drużyną nauczycieli w piłce nożnej. Serią rzutów karnych wygrali funkcjonariusze 2:0.

Spotkanie rozpoczął występ „Mażoretek” Miejskiej Orkiestry Dętej, których opiekunem jest Joanna Syska. Na wydarzeniu nie zabrakło pozytywnych emocji i sportowego dopingu. W trakcie spotkania młodzież zrzeszona w gostynińskiej grupie PaT zachęcała do aktywnego włączenia się w rówieśnicze działania profilaktyczne, prezentując występy wokalne. Uczniowie I LO PUL przedstawili scenki z samoobrony pod przewodnictwem nauczyciela samoobrony i technik interwencyjnych Konrada Popławskiego. Na zakończenie komendant insp. Zbigniew Włodkowski, dyrektor Gimnazjum nr 1 Robert Pypkowski oraz dyrektor Gimnazjum nr 2 Beata Wasiak-Grudzińska uhonorowali wszystkich zawodników symbolicznym medalami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE