Reklama

Uczniowie PULu oddali hołd gostynińskim bohaterom

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie PULu oddali hołd gostynińskim bohaterom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Symboliczne zapalenie zniczy, warta honorowa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. Bohaterów Gostynina oraz chwila refleksji i zadumy - w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia uczniowie gostynińskiej szkoły nie zapomnieli o patronach swojej placówki i oddali hołd gostynińskim bohaterom.

Symboliczne zapalenie zniczy, warta honorowa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. Bohaterów Gostynina oraz chwila refleksji i zadumy - w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia uczniowie gostynińskiej szkoły nie zapomnieli o patronach swojej placówki i oddali hołd gostynińskim bohaterom.

Jednym z gostynińskich bohaterów jest asp. Tymoteusz Stalkowski. To właśnie na jego cześć nieopodal LO im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie zasadzono przed trzema laty dąb pamięci. W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowe miejsce odwiedzili uczniowie PULu: Wiktoria Gołębiewska, Natalia Ambroziak, Paweł Legat oraz Mateusz Biegniewski. Przypomnijmy, że przodownik Policji Państwowej Tymoteusz Stalkowski był w latach 1922–1939 policjantem na posterunku Policji w Gostyninie. Stał się jedną z wielu tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej z 1940 r. Pośmiertnie podniesiony do stopnia aspiranta Policji Państwowej spoczywa na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje. Za swoją służbę dla Polski został odznaczony Medalami Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości i Medalem Pamiątkowym za wojnę 1918–1921.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE