Reklama

Uczniowie "Trójki" uczcili pamięć swojego patrona

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie "Trójki" uczcili pamięć swojego patrona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji peregrynacji obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki – w 450. rocznicę jego śmierci – w minioną sobotę uczniowie ze szkolnego Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej nr 3 przedstawili spektakl pt. „Nasz Patron”.

Z okazji peregrynacji obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki – w 450. rocznicę jego śmierci – w minioną sobotę uczniowie ze szkolnego Koła Teatralnego Szkoły podstawowej nr 3 przedstawili spektakl pt. „Nasz Patron”. 

Szacunek, posłuszeństwo wobec swoich rodziców i nauczycieli, zamiłowanie do nauki, pokora, służba – to nie jedyne cechy Stasia Kostki, których możemy się od niego uczyć. Mimo młodego wieku wiedział, jaką drogę życiową wybrać i w jaki sposób osiągnąć założony cel. Swoją stanowczą postawą potrafił pokonać pojawiające się przeciwności. 
W programie wystąpili: Oskar Tarczyński z kl. 6b – św. Stanisław, Olivier Borowski z kl. 6a – brat Paweł, Natalia Maślana z kl. 7b – matka, Bartek Modrzejewski z kl. 7a – ojciec, Bartek Strzelecki z kl. 6b – nauczyciel, Zuzia Janecka z kl. 6a – Matka Boża, Marta Reńda z kl. 5c – św. Barbara, Julia Reszkowska z kl. 5d – anioł, Karolina Szulczewska z kl. 6a – lekarz, Klara Wasiak z kl. 7b – przełożony zakonu, Wiktoria Gajewska z kl. 5c – spowiednik; Dominik Nyckowski z kl. 6b, Nikola Wilk z kl. 5c i Paulina Rusak z kl. 6a – bracia zakonni; Natalia Broda z kl. 7a i Oliwia Możdżeń z kl. 5d – w roli narratorów. Monika Zaremba.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE