Reklama

Uczniowie z Lucienia zwiedzili Komendę Policji w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Lucienia zwiedzili Komendę Policji w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu uczniowie Gimnazjum w Lucieniu biorący udział w projekcie „Edukacja medialna jako narzędzie projektowania właściwych zachowań społecznych i zdrowotnych” w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” zwiedzili Komendę Powiatową Policji w Gostyninie.

W ubiegłym tygodniu uczniowie Gimnazjum w Lucieniu biorący udział w projekcie ?Edukacja medialna jako narzędzie projektowania właściwych zachowań społecznych i zdrowotnych? w ramach rządowego programu ?Bezpieczna i przyjazna szkoła? zwiedzili Komendę Powiatową Policji w Gostyninie.

Młodzież w czasie wycieczki odkryła wiele ciekawostek związanych z pracą policjanta. Po różnych częściach komisariatu oprowadzała uczniów oraz cierpliwie opowiadała o pracy w policji oraz funkcjonowaniu jednostki  pani rzecznik – sierż. szt. Dorota Słomkowska. Na początku uczniowie mieli możliwość oglądania tego, co dzieje się na bardzo ważnym stanowisku oficera dyżurnego jednostki. Następnie mogli zwiedzić pomieszczenia aresztu. Młodzież została także zapoznana z różnego rodzaju umundurowaniem policyjnym, mogła obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani pracą stróżów prawa, zadawali więc mnóstwo pytań dotyczących tej służby oraz związanych z zagadnieniami bezpieczeństwa. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z możliwości  przyglądania się z bliska pracy policjantów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE