Reklama

Uczniowie z Solca widoczni i bezpieczni

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Solca widoczni i bezpieczni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, strażacy i pracownicy WORD w Płocku uczestniczyli w panelach promujących bezpieczeństwo w Szkole Podstawowej w Solcu.

W ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, strażacy i pracownicy WORD w Płocku uczestniczyli w panelach promujących bezpieczeństwo w Szkole Podstawowej w Solcu. 

Uczniowie uczestniczyli w trzech panelach zajęć związanych z bezpieczeństwem. Pracownicy WORD w Płocku przeprowadzili zajęcia na torze rowerowym. Gostynińscy policjanci zaprezentowali uczniom film „tak chcę być bezpieczny” oraz przedstawili właściwe zachowania w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz w kontakcie z osobą obcą czy psem. Starsi uczniowie mogli dodatkowo zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą zażywanie „dopalaczy”. Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez gostynińskich strażaków, którzy omawiali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej. 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicestarosta Gostyniński Jan Krzewicki, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, Komendant PSP KP Gostynin bryg. Roman Kossobudzki oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie nadkom. Radosław Romanowski. Każdy z zaproszonych gości otrzymał od dzieci jabłka w ramach podziękowania za przygotowaną lekcję bezpieczeństwa. 

Głównym celem imprezy była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Każdy mógł też spróbować swoich sił na stymulatorze jazdy motorowerem. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Solcu otrzymali również zestawy odblasków ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE