Reklama

Uczniowie zasiali nadzieję

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie zasiali nadzieję - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci i młodzież z gminy Gostynin wyciągają pomocną dłoń do potrzebujących. Uczniowie biorą udział w międzynarodowej akcji "Pola Nadziei", realizowanej przez hospicja, w tym także Caritas Diecezji Płockiej.

Dzieci i młodzież z gminy Gostynin wyciągają pomocną dłoń do potrzebujących. Uczniowie biorą udział w międzynarodowej akcji "Pola Nadziei", realizowanej przez hospicja, w tym także Caritas Diecezji Płockiej.

W akcji udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im." Bohaterów 1 grudnia 1939r." w Emilianowie oraz Szkoły Podstawowej im. "Leona Kruczkowskiego" w Zwoleniu. Do pomocy zachęciła ich katechetka Renata Matuszewska.

  Zgodnie z ideą ogólnopolskiej kampanii, "Pola Nadziei" przebiegają dwuetapowo. Podczas pierwszego - jesiennego, sadzone są żonkilowe pola. 19 października po raz pierwszy taka akcja odbyła się na terenie gminy Gostynin. Na wyznaczonych miejscach przed obiema szkołami posadzone zostały sadzonki żonkili przez przedstawicieli dzieci, młodzieży, rodziców oraz zaproszonych gości.

Co więcej, pracownicy Caritasu przeprowadzili pogadankę oraz zaprezentowali prelekcję filmu na temat hospicjum oraz akcji Pola Nadziei, odbył się również konkurs na najładniejsze przebranie żonkilowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE