Reklama

Uczniowie Zespołu Szkół gościli światowego podróżnika

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie Zespołu Szkół gościli światowego podróżnika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku grudnia do Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie przybył z wizytą proboszcza parafii św. Wojciecha w Solcu Sławomir Buńkowski. Zaproszony gość podróżował po różnych zakątkach świata, a każdą swoją wyprawę dokumentował. Ksiądz Sławomir posiada w swojej kolekcji dziesiątki albumów oraz stosy płyt CD, na których zapisywał wszystkie uroki świata, które mógł zobaczyć.

Na początku grudnia do Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie przybył z wizytą proboszcza parafii św. Wojciecha w Solcu Sławomir Buńkowski. Zaproszony gość podróżował po różnych zakątkach świata, a każdą swoją wyprawę dokumentował. Ksiądz Sławomir posiada w swojej kolekcji dziesiątki albumów oraz stosy płyt CD, na których zapisywał wszystkie uroki świata, które mógł zobaczyć.

Na spotkanie z księdzem Sławomirem Buńkowskim przybyli wszyscy zainteresowani uczniowie, głównie z technikum obsługi turystycznej. Zaproszony gość podzielił się z młodzieżą swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami i slajdami z wielu podróży. Zgromadzeni z zainteresowaniem słuchali proboszcza z Solca, który opowiedział o swojej podróży do Chin, gdzie zwiedził Mur Chiński. Oprócz tego, uczniowie byli pod wrażeniem opowieści o Petrze w Jordanii, historii pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, Machu Picchu w Cuzo, Koloseum w Rzymie oraz Tadż Mahal w Agrze. Fotograf w sutannie opowiedział również o początkach swojej pasji fotografowania, pierwszym aparacie fotograficznym, o podróżowaniu oraz o tym, jak z małej miejscowości niedaleko Sierpca wyruszył do seminarium. Na zakończenie proboszcz zachęcał młodych do poszukiwania i rozwijania własnych upodobań, które można realizować bez szkody dla codziennych obowiązków zarówno rodzinnych, jak i zawodowych. Rozmowy z księdzem Sławomirem uświadomiły zebranym, że pasja oprócz pozytywnych doznań, wymaga dużo czasu, energii i poświęcenia, jednak przynosi wspaniałe efekty. Podczas spotkania ksiądz Sławomir zaprezentował kilkadziesiąt zdjęć wyprawy z Indii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE