Reklama

Uda się przywrócić Nocną Pomoc Lekarską? Burmistrz odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Uda się przywrócić Nocną Pomoc Lekarską? Burmistrz odpowiada - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przywrócenie Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej do Gostynina od kilku miesięcy stanowi jedną z priorytetowych potrzeb mieszkańców. Pod petycją złożoną u starosty podpisało się ponad 1000 osób, inicjatorem akcji był Witold Pilichowicz. W lutym mieszkaniec złożył do burmistrza zapytanie dotyczące działań podjętych przez miasto w celu przywrócenia NPL. Wczoraj otrzymał odpowiedź włodarza.

Przywrócenie Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej do Gostynina od kilku miesięcy stanowi jedną z priorytetowych potrzeb mieszkańców.  Pod petycją złożoną u starosty podpisało się ponad 1000 osób, inicjatorem akcji był Witold Pilichowicz. W lutym mieszkaniec złożył do burmistrza zapytanie dotyczące działań podjętych przez miasto w celu przywrócenia NPL. Wczoraj otrzymał odpowiedź włodarza. 

Przypomnijmy, że od 1 października nocna i świąteczna pomoc lekarska przeniesiona została do szpitala w Gorzewie. Osoby potrzebujące pomocy lekarskiej w dni wolne od pracy lub w godzinach wieczorno-nocnych, muszą we własnym zakresie podróżować go Gorzewa.  Zaniepokojeni mieszkańcy podjęli więc stanowcze kroki. Internetową akcję składania podpisów pod petycją zorganizował Dariusz Szymański, kolejną osobą zaangażowaną w przywrócenie świadczeń NPL na terenie Gostynina był Witold Pilichowicz. 

- Pod koniec grudnia zeszłego roku złożyliśmy w Starostwie petycję w tej sprawie podpisaną przez ponad 1000 mieszkańców naszego miasta. Temat był również poruszany na Radzie Miasta Gostynina z udziałem Burmistrza, a także przedstawicieli ZOZ Arion - Med oraz Stacji Pogotowia - relacjonuje wydarzenia W. Pilichowicz.

W ubiegłym miesiącu mieszkaniec skierował do burmistrza pismo, w którym docieka o działania podjęte przez urząd w kierunku przywrócenia nocnej pomocy lekarskiej. Odpowiedź od włodarz wpłynęła wczoraj. Oto jej treść.

W nawiązaniu do Pana pisma z dnia 10.02.2018 r. informuję, że przywrócenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej do Gostynina jest bardzo ważnym aspektem wpływającym na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i pomimo, że jest to zadanie realizowane przez samorząd powiatu, a nie samorząd gminy, podejmę wszelkich starań, aby te usługi przywrócić do Gostynina.

Dotychczas w w.w. celu odbyłem indywidualne spotkania z przedstawicielami służby zdrowia i władz powiatu, a także prowadzone były wspólne rozmowy Zastępcy Burmistrza ze Starostą Gostynińskim i Dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku oddział w Gostyninie. Nadmieniam jednocześnie, że planowane są kolejne spotkania, m.in z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia, w celu wypracowania wspólnego konsensusu w powyższej sprawie. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE