Reklama

Udało się: ul. Nowa doczeka się remontu

Opublikowano:
Autor:

Udało się: ul. Nowa doczeka się remontu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To była istna droga przez męki, lecz ostatecznie zakończyła się happy endem. Po dwóch przetargowych fiaskach, trzecia próba przyniosła rozstrzygnięcie, dzięki czemu rozpoczęcie remontu ul. Nowej lada dzień stanie się faktem.

To była istna droga przez męki, lecz ostatecznie zakończyła się happy endem. Po dwóch przetargowych fiaskach, trzecia próba przyniosła rozstrzygnięcie, dzięki czemu rozpoczęcie remontu ul. Nowej lada dzień stanie się faktem. 

Modernizacja stanowiła punkt sporny między radą a burmistrzem. Początkowo rajcy aż o połowę obcięli sugerowaną przez burmistrza kwotę - 909 tys. zł - przeznaczoną na realizację zadania. W konsekwencji, oferty, które wpływały do magistratu kończyły się wynikiem negatywnym, gdyż znacznie przekraczały (o ponad 400 tys. zł) wartość przeznaczonych na ten cel funduszy. Po tygodniach dyskusji obu stronom udało się dojść do konsensusu. Koniec końców, w trakcie marcowej sesji, radni zdecydowali się zwiększyć kwotę do 890 tys. zł, w w efekcie czego możliwe było ogłoszenie trzeciego już przetargu na modernizację ulicy. 

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma „HYDROPOL” Sp. z o.o., burmistrz podpisał już umowę z wykonawcą. Roboty budowlane powinny ruszyć w ciągu najbliższych dni. A polegać będą m.in: przebudowie drogi miejskiej wraz z budową i przebudową zjazdów indywidualnych i publicznych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie niezbędnej infrastruktury wraz z oświetleniem ulicznym.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 30 września 2018r.
 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE