Reklama

Ukradli samochód, wpadli do rowu i porzucili auto w lesie. Jeden ze złodziei próbował uciec za granicę

Opublikowano:
Autor:

Ukradli samochód, wpadli do rowu i porzucili auto w lesie. Jeden ze złodziei próbował uciec za granicę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo swoją zdobyczą cieszyli się dwaj mężczyzn, którzy w nocy z 2 na 3 maja skradli osobowego opla z posesji swojego znajomego. Złodzieje wjechali autem do przydrożnego rowu, z którego wyciągnął ich ciągnik. Ostatecznie delikwenci porzucili auto w lesie, jeden z mężczyzn próbował wylecieć za granicę, lecz jego plany na lotnisku w Modlinie pokrzyżowała Straż Graniczna. Złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

Niedługo swoją zdobyczą cieszyli się dwaj mężczyzn, którzy w nocy z 2 na 3 maja skradli osobowego opla z posesji swojego znajomego. Złodzieje wjechali autem do przydrożnego rowu, z którego wyciągnął ich ciągnik. Ostatecznie delikwenci porzucili auto w lesie, jeden z mężczyzn próbował wylecieć za granicę, lecz jego plany na lotnisku w Modlinie pokrzyżowała Straż Graniczna. Złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

Sytuacja miała miejsce w gminie Łąck. W środę 3 maja, około godziny 12.00 policjanci uzyskali informacje, że w nocy z 2/3 maja doszło do kradzieży auta. Pokrzywdzony oświadczył, że jego samochód - opel astra został mu skradziony z terenu jego posesji. W czasie wykonywanych na miejscu przestępstwa czynności służbowych, funkcjonariusze ustalili, że w miejscowości Wola Łącka samochód opel astra, w nocy był wyciągany z przydrożnego rowu. Policjanci w ramach pracy operacyjnej ustalili również, że związek z kradzieżą pojazdu mogą mieć dwaj mężczyźni, którzy 2 grudnia gościli u pokrzywdzonego.

W związku z tymi ustaleniami policjanci zatrzymali jednego z tych mężczyzn – 23 letniego mieszkańca gminy Łąck. Mężczyzna początkowo wszystkiemu zaprzeczał jednak później oświadczył, że razem ze swoim kolegą ukradli opla i że jadąc przez Wolę Łącką wjechali do przydrożnego rowu, skąd ktoś wyciągnął ich ciągnikiem. Oświadczył również, że skradziony samochód w stanie uszkodzonym porzucili w lesie. Mężczyzna wskazał to miejsce w lesie, gdzie funkcjonariusze ujawnili pojazd.

Podczas czynności prowadzonych z zatrzymanym policjanci ustalili, że  drugi sprawca kradzieży miał zamiar w dniu 3 maja odlecieć za granicę z lotniska w Modlinie. Wobec powyższego o tym fakcie została powiadomiona Straż Graniczna na lotnisku w Modlinie. Funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku zatrzymali drugiego mężczyznę i przekazali go Policji. Zatrzymanym okazał się 25 letni mieszkaniec Płocka.

Obydwaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, zostaną oni przesłuchani pod zarzutem kradzieży pojazdu, za co w kodeksie karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skradziony pojazd został przekazany właścicielowi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE