Reklama

Ul. 18 stycznia jednak zmieni nazwę? Wojewoda chce uchylić uchwałę Rady

Opublikowano:
Autor:

Ul. 18 stycznia jednak zmieni nazwę? Wojewoda chce uchylić uchwałę Rady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni chcieli postawić na swoim, lecz wiele wskazuje na to, że ich zamiary spełzną na niczym. Mowa o zmianie nazwy ul. 18 stycznia na 1 grudnia, którą rajcy odrzucili w pod koniec ubiegłego roku. Wczoraj do Urzędu Miasta wpłynęło zawiadomienie o wszczęciu postępowania nadzorczego przez wojewodę mazowieckiego. Wiele wskazuje więc na to, że dekomunizacja dojdzie do skutku.

Radni chcieli postawić na swoim, lecz wiele wskazuje na to, że ich zamiary spełzną na niczym. Mowa o zmianie nazwy ul. 18 stycznia na 1 grudnia, którą rajcy odrzucili w pod koniec ubiegłego roku. Wczoraj do Urzędu Miasta wpłynęło zawiadomienie o wszczęciu postępowania nadzorczego przez wojewodę mazowieckiego. Wiele wskazuje więc na to, że dekomunizacja dojdzie do skutku.

Przypomnijmy, że na skutek wprowadzonej ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki, gostynińska ulica 18 Stycznia została zmieniona na 1 grudnia 1939 r. (data mordu gostynińskiej inteligencji w Woli Łąckiej).

Rada Miejska w dniu 28 grudnia 2017 r., nie się jednak z zarządzeniem zastępczym wydanym przez Wojewodę Mazowieckiego w dniu 13 grudnia, które obligowało burmistrza do zmiany nazw ulic. Radni podjęli za to uchwałę w sprawie zmiany nazwy ulicy ponownie na 18 Stycznia, co do której Wojewoda Mazowiecki wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia jej nieważności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE