Reklama

Reklama

Umowa na remont ul. Krasickiego podpisana

Opublikowano: wt, 11 maj 2021 17:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Urząd Miasta 7 maja burmistrz podpisał umowę z firmą GOBAL SYSTEM na wykonanie remontu drogi gminnej ul. Krasickiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zieloną i ul. Ziejkową w Gostyninie o wartości 307 500,00 zł brutto.

Reklama

Zakres robót obejmuje:

 • remont nawierzchni ulicy Krasickiego w zakresie sfrezowania istniejącej nawierzchni bitumicznej i wykonania nowej nawierzchni;
 • remont chodników i zjazdów – demontaż płyt chodnikowych betonowych i nawierzchni betonowych oraz nawierzchni z kostki i wykonanie nowej nawierzchni chodników i zjazdów z kostki betonowej;
 • remont krawężników – wymiana istniejących na nowe;
 • demontaż istniejących progów na jezdni i wykonanie nowego progu zwalniającego z kostki brukowej;
 • zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia;
 • regulacja wysokościowa istniejących studzienek uzbrojenia terenu;
 • wykonanie na długości 8 m powierzchniowego odwodnienia liniowego – ekodren z odprowadzeniem wód opadowych z powierzchni jezdni do istniejących studzienek kanalizacji deszczowej;
 • wykonanie oznakowania poziomego jako strukturalnego, grubowarstwowego.

Termin realizacji zadania został ustalony na 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Roboty drogowe będą odbywały się łącznie z realizacją inwestycji pn.: „Modernizacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej przy ul. Krasickiego w Gostyninie”, której inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. w Gostyninie.

Remont  nawierzchni ulicy Krasickiego był planowany od wielu lat, ale sytuacja finansowa miasta nie pozwalała na jego rozpoczęcie. Dopiero w 2021 roku udało się zabezpieczyć środki w budżecie na powyższe zadanie.

Jednocześnie, wychodząc naprzeciw mieszkańcom ulicy deklarującym chęć podłączenia swojej nieruchomości do sieci gazowej, Urząd Miasta Gostynina prowadzi rozmowy z Polską Spółką Gazownictwa celem ustalenia warunków wybudowania sieci gazowej w przedmiotowej ulicy i liczy w tej sprawie na wspólne wypracowanie jak najbardziej optymalnych rozwiązań.

Mamy nadzieję, że te działania będą korzystne dla osób ubiegających się o wykonanie przyłączy gazowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  XYZ

  Ma plecy,a moze coś wiecej,niech nauczy się parkować na parkingu pod blokiem i swoją żonę także,parking jest dla wszystkich,nie tylko dla niego,1/3 auta zajmuje chodnik.