Reklama

Upadające zakłady i niż demograficzny: jak żyje się w Gostyninie wg GUS-u?

Opublikowano:
Autor:

Upadające zakłady i niż demograficzny: jak żyje się w Gostyninie wg GUS-u? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Główny Urząd Statystyczny skompletował już dane o podregionie płockim i jego powiatach, w tym także powiecie gostynińskim. Jak Gostynin wypada na tle sąsiadów?

Główny Urząd Statystyczny skompletował już dane o podregionie płockim i jego powiatach, w tym także powiecie gostynińskim. Jak Gostynin wypada na tle sąsiadów?

Według danych GUS-u, w grudniu 2016 roku powiecie gostynińskim zameldowanych było 45 869 osób, z czego 18 842 stanowili mieszkańcy miasta. Dość blado na tle podregionu płockiego prezentuje się przyrost naturalny, który wynosi w Gostyninie -3,09 proc. na 1000 mieszkańców - w podregionie płockim  -2,05 proc, zaś w województwie mazowieckim 0,45 proc. Powiat gostyniński okazuje się regionem, z którego mieszkańcy chętniej wyjeżdżają, aniżeli miejscem, do którego napływają przybysze z innych miast. Saldo migracji wewnętrznych na pobyt stały wynosi bowiem -2,39 proc., dla porównania Płock: 2,47 proc. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosi 3295 osób, co stanowi 15,1 proc. (podregion płocki 14,8 proc.) W oczy rzuca się jednak odsetek bezrobotnych zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy (w przypadku Gostynina m.in upadku Elgo i Pietrzak Holding), który wynosi aż 6,5 proc.( podregion - 3 proc., Płock 0,4 proc.).

Więcej informacji na stronie: http://warszawa.stat.gov.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE