Reklama

Reklama

Uroczyście w Sierakówku: Kombatanci uczcili pamięć Piłsudskiego

Opublikowano: pt, 18 lis 2016 15:50
Autor:

Uroczyście w Sierakówku: Kombatanci uczcili pamięć Piłsudskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Reklama

Dziś w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości.

W dzisiejszym wydarzeniu udział wzięli m. in. zastępca wójta gminy Gostynin Andrzej Szyszka, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie ks. Sławomir Wiśniewski, prezes Powiatowego Oddziału ZNP Andrzej Osiak, przewodnicząca MKPOiW NSZZ ,,Solidarność'' w Gostyninie Barbara Gierula, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Magdalena Dołęga oraz specjalni zaproszeni goście: kapitan nawigator Zdzisław Jackowski, starszy sierżant Kazimierz Szarłat, porucznik Karol Jabłoński, podporucznik Marian Liberacki oraz podporucznik Józef Brzeziński. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Elżbieta Mańkowska, która serdecznie przywitała przybyłych gości, radę pedagogiczną, uczniów oraz rodziców, a następnie opowiedziała o patronie szkoły - Józefie Piłsudskim.

Następnie odegrany został hymn Polski, po czym głos zaczęli zabierać zaproszeni goście. W trakcie przemówień nie zabrakło szczerych życzeń dla uczniów i nauczycieli, pochwał dla szkoły oraz wspomnień na temat patrona szkoły. Jako ostatni przemówił kapitan nawigator Zdzisław Jackowski, który przypomniał jak należy zachowywać się podczas odgrywania hymnu oraz podkreślił, jak ważne są symbole narodowe. Po wypowiedziach gości, młodzież ze szkoły w Sierakówku zaprezentowała swój patriotyczny program słowno-muzyczny, w którym odśpiewane zostały patriotyczne piosenki, przypomniano o najtrudniejszych czasach naszego kraju oraz wymieniono kilka znaczących nazwisk żołnierzy poległych podczas wojny. Na zakończenie złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego znajdującego się na terenie szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.