Reklama

Uroczysta Msza Święta z okazji 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Opublikowano:
Autor:

Uroczysta Msza Święta z okazji 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w niedziele 17 grudnia w parafii pw. Św. Marcina, odbyła się uroczysta msza święta. Uczestniczył w nich m.in burmistrz Paweł Kalinowski, władze powiatu oraz przedstawiciele gostynińskiej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Z okazji 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w niedziele 17 grudnia w parafii pw. Św. Marcina, odbyła się uroczysta msza święta. Uczestniczył w nich m.in burmistrz Paweł Kalinowski, władze powiatu oraz przedstawiciele gostynińskiej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ?Solidarność?.

Oprawę liturgiczną sprawowała gostynińska „Solidarność” modląc się o to, aby nie poszła w niepamięć ofiara życia ludzi pracy skupionych w związku „Solidarność” w walce o wolność Ojczyzny i godność ludzi pracy. Wielu mieszkańców naszego miasta na skutek wprowadzonego stanu wojennego doświadczało prześladowań, represji, internowania i uwięzienia, niepewności i poniżenia, rozpaczy zwątpienia.

Po mszy świętej, która oddawała hołd Ojczyźnie i ofiarom stanu wojennego, zostały złożone kwiaty i znicz pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie uczestnicy obchodów udali się na spotkanie wigilijne do Domu Nauczyciela, aby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt, podzielić się opłatkiem i po raz kolejny móc z zaciekawieniem wysłuchać historii, której żadna książka nie przedstawi tak, jak osoby, które przeżyły ją na własnej skórze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE