Reklama

Reklama

Uroczysta Msza Święta z okazji 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Opublikowano: 20 grudnia 2017 08:16
Autor:

Uroczysta Msza Święta z okazji 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w niedziele 17 grudnia w parafii pw. Św. Marcina, odbyła się uroczysta msza święta. Uczestniczył w nich m.in burmistrz Paweł Kalinowski, władze powiatu oraz przedstawiciele gostynińskiej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Reklama

Z okazji 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w niedziele 17 grudnia w parafii pw. Św. Marcina, odbyła się uroczysta msza święta. Uczestniczył w nich m.in burmistrz Paweł Kalinowski, władze powiatu oraz przedstawiciele gostynińskiej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ?Solidarność?.

Oprawę liturgiczną sprawowała gostynińska „Solidarność” modląc się o to, aby nie poszła w niepamięć ofiara życia ludzi pracy skupionych w związku „Solidarność” w walce o wolność Ojczyzny i godność ludzi pracy. Wielu mieszkańców naszego miasta na skutek wprowadzonego stanu wojennego doświadczało prześladowań, represji, internowania i uwięzienia, niepewności i poniżenia, rozpaczy zwątpienia.

Po mszy świętej, która oddawała hołd Ojczyźnie i ofiarom stanu wojennego, zostały złożone kwiaty i znicz pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie uczestnicy obchodów udali się na spotkanie wigilijne do Domu Nauczyciela, aby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt, podzielić się opłatkiem i po raz kolejny móc z zaciekawieniem wysłuchać historii, której żadna książka nie przedstawi tak, jak osoby, które przeżyły ją na własnej skórze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.