Reklama

Uroczyste otwarcie Domu Samopomocy

Opublikowano:
Autor:

Uroczyste otwarcie Domu Samopomocy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony piątek, 28 lutego, odbyła się uroczystość otwarcia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie.

W miniony piątek, 28 lutego, odbyła się uroczystość otwarcia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie.

Jak podaje UM Gostynin, na początku spotkania dyrektor Monika Kuźnicka przywitała wszystkich zaproszonych gości, uczestników i podopiecznych, a także wyraziła wdzięczność za okazaną pomoc i zrozumienie w realizacji powstania oraz uruchomienia ŚDS przedstawicielom urzędów, wykonawcom, projektantom oraz wszystkim, którzy byli dobrymi duchem tej inicjatywy i nigdy nie tracili wiary w powstanie takiego domu.

W dalszej części uroczystości głos zabrali przybyli goście. Gratulowali utworzenia tak ważnej instytucji oraz życzyli powodzenia w jej prowadzeniu, podkreślając, że jest to zadanie trudne ale bardzo ważne dla uczestników, którzy przez wiele lat czekali na miejsce dla siebie, na swój Dom. Następnie ksiądz dziekan Ryszard Kruszewski poświęcił nowo powstały dom, a pani dyrektor zaprosiła wszystkich zebranych do zwiedzenia wyremontowanego budynku.

Działalność ŚDM ukierunkowana jest na pomoc osobom pełnoletnim z terenu powiatu gostynińskiego w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych i rozwiązywania codziennych problemów osób niepełnosprawnych. Ważnym elementem jest integracja uczestników ze społecznością lokalną poprzez ich społeczną aktywizację.

Dzień oficjalnego otwarcia jest ważny, jednak warto wspomnieć, że placówka działa już od 18 grudnia ubiegłego roku i uczęszcza do niej 15 uczestników (docelowo 45 uczestników). Dla placówki i jej podopiecznych będzie tak samo ważny każdy kolejny dzień, kiedy to będą spotykać się na zajęciach i pokonywać swoje słabości, doskonalić umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym i rozwijać zainteresowania. Życzymy, aby uczestnicy znaleźli tutaj swoje miejsce, dające oparcie w każdej sytuacji i zawsze chętnie do niego wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE