Reklama

Uwaga na pracowników Energi: to mogą być przebierańcy

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na pracowników Energi: to mogą być przebierańcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oszuści i naciągacze nie śpią - internauci biją na alarm i mówią o domokrążcach podszywających się pod pracowników Energi. Jak na razie podejrzane osoby pojawiać się mają w różnych częściach Kutna. Istnieją podejrzenia, że hochsztaplerzy próbują zbierać łupy w całym regionie. Czy są powody do obaw?

Oszuści i naciągacze nie śpią - internauci biją na alarm i mówią o domokrążcach podszywających się pod pracowników Energi. Jak na razie podejrzane osoby pojawiać się mają w różnych częściach Kutna. Istnieją podejrzenia, że hochsztaplerzy próbują zbierać łupy w całym regionie. Czy są powody do obaw?

Mieszkańców Kutna w godzinach wieczornych ma odwiedzać młody mężczyzna, który prosi ich o okazanie mu ostatniej faktury na prąd. O wszystkim pisze jedna z użytkowniczek facebookowej Grupy Kutno. Od razu rozgorzała gorąca dyskusja – czy to oszust, czy osoba próbująca wyłudzić dane, czy może przedstawiciel konkurencyjnej firmy?

- U mnie była dziewczyna i chłopak ale się zapowiedzieli, że przyjdą. Przyjęłam ich i była to firma F***m. Oczywiście nie powiedzieli o co chodzi do samego końca rozmowy. Chodziło po prostu o to żeby zmienić dystrybutora prądu (nie sprzedawcę). Popędzali bo mówili, że przyjechali z Płocka i są w delegacji tylko do piątku i trzeba się decydować szybko. Mi wskazali na symulacji, że mogłabym zaoszczędzić nawet 2000zł rocznie na rachunkach. Niestety poczytałam sobie o nich w internecie i to jest oszustwo. Faktycznie są z oficjalnej firmy, która funkcjonuje, ale oszczędności z tego tytułu nie ma żadnych. Tylko na papierze, przy rozmowie. A później do rachunku dopisane są jakieś opłaty, o których oni nie mówią, a które zawarte są w umowie. Koniec końców płaci się miesięcznie jeszcze więcej niż poprzednio, bo prąd jest tańczy, ale dostawa prądu jest o wiele droższa – pisze jedna z internautek.

Z kolei pracownicy Energi mówią, że żaden z ich pracowników nie odwiedza klientów w domach i nie prosi o okazanie dokumentów. Energa ma do nich stały wgląd w swoim systemie.

- Pragnę stanowczo podkreślić, że pracownicy Energi nie odwiedzają klientów w domach w celu przejrzenia faktur, aktualizacji umowy itp. Mamy do nich ciągły dostęp w naszej bazie. Bardzo prosimy o ostrożność i niepodawanie danych osobom, które przedstawiają się jako pracownicy naszej firmy. W przypadku podejrzenia oszustwa bardzo prosimy klientów o alarmowanie policji – mówi Jakub Dusza z biura prasowego Energi dla jednego z pomorskich portali internetowych, gdzie mieszkańcy spotykają się z podobnymi wizytami.

Póki co policja nie odnotowała zgłoszeń dotyczących próby oszustwa dokonanych przez osoby podszywające się pod pracowników Energii. Niemniej, warto zachować wzmożoną czujność. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE