Reklama

Uwaga: nowa pięciozłotówka trafia właśnie do obiegu

Opublikowano:
Autor:

Uwaga: nowa pięciozłotówka trafia właśnie do obiegu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji stulecia odzyskania niepodległości we wtorek 22 maja Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę okolicznościową o nominale 5 złotych.

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości we wtorek 22 maja Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę okolicznościową o nominale 5 złotych.

W 1918 roku skrywane długo marzenia o wolności w końcu stały się rzeczywistością. Złożyły się na to działania wielu pokoleń Polaków, którzy o odzyskanie niepodległości walczyli w powstaniach i w pierwszej wojnie światowej. Ale nie zapominali również o tym, by pielęgnować kulturę, pracować dla wspólnego narodowego dobra. Wiedzieli, że tą drogą mogą również osiągnąć upragniony cel.
11 listopada 1918 roku otworzyliśmy nową kartę historii naszego narodu, rozpoczynając budowę nowej Polski. Jednym z priorytetów odradzającego się państwa było stworzenie rodzimej waluty – złotego polskiego. Dlatego właśnie Narodowy Bank Polski chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości emisją wyjątkowych monet jubileuszowych oraz banknotu. 
Moneta o nominale 5 złotych z napisem „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” jest pierwszą, która trafia do obiegu. Wyemitowana zostanie w symbolicznym nakładzie 38 424 tysięcy sztuk, by trafić mogła do każdego Polaka.

– Emitując tę monetę, chcemy dać wyraz głębokiego szacunku dla wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy swoją postawą przyczynili się do faktu, że dziś cieszymy się suwerenną Rzeczpospolitą – mówi Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE