Reklama

Uwaga, popularne kąpielisko zamknięte! W wodzie wykryto...

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, popularne kąpielisko zamknięte! W wodzie wykryto... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zadecydowały o zamknięciu popularnego kąpieliska na jeziorze w miejscowości Soczewka pod Płockiem. Był to cel wyjazdów także wielu mieszkańców Gostynina.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zadecydowały o zamknięciu popularnego kąpieliska na jeziorze w miejscowości Soczewka pod Płockiem. Był to cel wyjazdów także wielu mieszkańców Gostynina.

Wstępne badania wskazują na prawdopodobne występowanie sinic w wodzie. Ostateczne potwierdzenie będzie dzisiaj, ale ze względów bezpieczeństwa zabroniono wchodzenia do wody już w piątek.

- Kąpielisko zamknięte jest do odwołania. Doświadczenie lat poprzednich wskazuje, że oczyszczanie wody z sinic powinno potrwać trzy-cztery dni - mówi Katarzyna Chociemska z płockiego WOPR-u.

Sinicie to bakterie, które często pojawiają się w zbiornikach wodnych - czy to otwartych, czy zamkniętych. Typowymi objawami kontaktu z wodą zanieczyszczoną sinicami są podrażnienia skóry i problemy z układem pokarmowym: nudności, biegunki, wymioty. Mogą im towarzyszyć tęż bóle głowy i gardła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE