Reklama

Reklama

Uwaga! Skażenie mikrobiologiczne wody

Opublikowano: pt, 19 paź 2018 15:37
Autor:

Uwaga! Skażenie mikrobiologiczne wody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, po zapoznaniu się z przedstawionymi przez Gminę Szczawin Kościelny wynikami badań próbek wody pobranych 15 października 2018 roku stwierdza, że woda z wodociągu publicznego Suserz, gm. Szczawin Kościelny, zaopatrującego poniższe miejscowości w dalszym ciągu nie spełnia wymagań mikrobiologicznych.

Reklama

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, po zapoznaniu się z przedstawionymi przez Gminę Szczawin Kościelny wynikami badań próbek wody pobranych 15 października 2018 roku stwierdza, że woda z wodociągu publicznego Suserz, gm. Szczawin Kościelny, zaopatrującego poniższe miejscowości w dalszym ciągu nie spełnia wymagań mikrobiologicznych.

Komunikat powinien być rozpowszechniony w sposób zwyczajowo przyjęty wśród mieszkańców miejscowości: Suserz, Helenów Słupski, Holendry, Dobrów, Kamieniec, Kaźmierków, Mellerów, Witoldów, Pieryszew, Trębki, Wola Trębska, Helenów Trębski, Swoboda, Teodorów, Białka, Stefanów, Józefków, Krzymów, Modrzew, Lubieniek, Osowia, Tuliska, Budki Suserskie, Adamów, Słup, Janki, Chorążek, Gołaś, Łuszczanów, Szczawin Borowy Kolonia, Waliszew, Sewerynów, Szczawinek.

W związku z powyższym należy przestrzegać następujących wskazówek:

  • Do spożycia, przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia rąk, zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt woda z kranu nadaje się wyłącznie po przegotowaniu.
  • Wodę należy gotować minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.
  • Woda bez przegotowania może być wykorzystywana do celów sanitarnych (spłukiwanie toalet).
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.