Reklama

Uwaga! Skażone jajka trafiły do sprzedaży!

Opublikowano:
Autor:

Uwaga! Skażone jajka trafiły do sprzedaży! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kupiłeś w ostatnim czasie jaja w markecie? Sprawdź, jaki mają numer partii. Do sprzedaży trafiły bowiem skażone jajka. Nie nadają się do spożycia. Musimy je zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione.

Kupiłeś w ostatnim czasie jaja w markecie? Sprawdź, jaki mają numer partii. Do sprzedaży trafiły bowiem skażone jajka. Nie nadają się do spożycia. Musimy je zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione. 

Jak  podaje portal strefabiznesu.pl, skażone jaja trafiły do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł. Bardzo prawdopodobne, że były sprzedawane także w innych sklepach w całej Polsce.

Główny Lekarz Weterynarii podaje, że organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu partii jaj konsumpcyjnych znajdujących się w sprzedaży oznaczonych na skorupkach następującym kodem:  3 - PL 30211306 z terminami przydatności do spożycia:  od 15 czerwca do  6 lipca tego roku. 

Wszystko przez antybiotyk, który przez pomyłkę trafił do paszy kur niosek u jednego z największych producentów jaj w kraju i stamtąd do sieci sprzedaży detalicznej. Trzeba sprawdzić numery na opakowaniach jaj i zwrócić je do sklepu.

- Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom - podaje na stronie Główny Inspektorat Weterynarii.

Przed feralnymi jajami ostrzega też Główny Inspektorat Sanitarny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE