Reklama

V edycja Code Week za nami

Opublikowano:
Autor:

V edycja Code Week za nami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W SP nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kodowania odbyła się niezwykła impreza – Europe Code Week 2017. W jej ramach od 7 do 22 października w całej Europie odbywają się warsztaty programowania dla dzieci i dorosłych.

W SP nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kodowania odbyła się niezwykła impreza ? Europe Code Week 2017. W jej ramach od 7 do 22 października w całej Europie odbywają się warsztaty programowania dla dzieci i dorosłych.

Tradycją stały się cykliczne szkolenia i warsztaty profesjonalnej drużyny informatycznej „Alice3”, specjalizującej się w programowaniu w języku JAVA.Uczniowie w swoim dorobku mają udział w warsztatach we Wrześni i organizację konkursów programistycznych na terenie ECA im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Uczniowie Piątki zdobyli prestiżowe wyróżnienie na „Igrzyskach Mistrzów Kodowania” - uzyskując tytuł organizatorów jednego z sześciu najbardziej kreatywnych i zapadających w pamięć wydarzeń promujących kodowanie w każdym wieku.

Kolejny raz w imprezie wzięli również udział zaproszeni uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach.

W mury szkoły zawitały grupy przedszkolne z miejscowych przedszkoli. Przedszkolaki wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach grupy Alice3, gdzie próbowali stworzyć swój magiczny świat tworząc niezwykłe animacje.

W tym dniu również uczniowie kl. I a  ze SP nr 5 mieli wyjątkowo trudne zadanie. Występowali bowiem w podwójnej roli: jako uczestnicy warsztatów i jako prowadzący. Z obu zadań wywiązali się wyśmienicie. Szkoląc swoich młodszych kolegów z przedszkoli cierpliwie tłumaczyli im jak bawić się i uczyć korzystając z maty „Logiczne Drzewo”. Dzieci przedszkolne różnicowały figury geometryczne według kilku cech i umieszczały je w odpowiednich miejscach na gałęziach drzewa. Rozpoznawały symbole oznaczające cechy, układali według symboli ciągi figur. W nagrodę za udział w warsztatach każde dziecko otrzymało imienny certyfikat.

Wielką pracę wykonali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach, którzy pod opieką swojej nauczycielki pani Anny Kuśnierz i pani Anety Stankiewicz prowadzili zajęcia dla swoich kolegów i koleżanek z gostynińskich przedszkoli. Na zajęciach dzieci uczyły się podstaw kodowania przy wykorzystaniu kostek do gry, robotów Dash & Dot, Maty Mistrzów Kodowania oraz zestawów Scottie Go.

Uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 z Wrześni po opieką pani Doroty Czerniak – Czech przygotowali następujące aktywności dla naszych milusińskich: Makey Makey – zagrajmy na bananach, programowanie za pomocą Ozobotów i robotów Dash&Dot oraz kodowanie bez komputera – budowanie wieży wg. schematu/kodu, poszukiwacze skarbu, sudoku – zabawa z kolorami, zakodowany rysunek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE