Reklama

Reklama

W Gostyninie będzie bezpieczniej? Będą nowe przejścia dla pieszych

Opublikowano: wt, 14 lut 2017 07:00
Autor:

W Gostyninie będzie bezpieczniej? Będą nowe przejścia dla pieszych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aby poprawić bezpieczeństwo na drodze, Urząd Miasta Gostynina chce zmodernizować przejścia dla pieszych tak, by były specjalnie oznakowane. Odblaskowe pasy w kolorze biało czerwonym mają powstać w obrębie 27 przejść dla pieszych na terenie miasta.

Reklama

Aby poprawić bezpieczeństwo na drodze, Urząd Miasta Gostynina chce zmodernizować przejścia dla pieszych tak, by były specjalnie oznakowane. Odblaskowe pasy w kolorze biało czerwonym mają powstać w obrębie 27 przejść dla pieszych na terenie miasta.

Władze miasta złożyły już odpowiednie wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane ze środków rezerwy celowej Budżetu Państwa. Modernizacja pasów ma powstać w obrębie 27 przejść dla pieszych w Gostyninie. Zebry w mieście będą specjalnie oznakowane: pasy powstaną w kolorach biało-czerwonych i będą odblaskowe oraz grubowarstwowe dzięki farbie chemoutwardzalnej.

Dzięki modernizacji przejść dla pieszych w Gostyninie, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego z pewnością będą czuli się bezpieczniej. Szczególnie niebezpieczny okres dla pieszych jest właśnie zimą, ponieważ szybko robi się ciemno i widoczność na drodze jest ograniczona. Przypomnijmy, iż zeszłej środy gostynińscy funkcjonariusze podczas codziennej służby ujawnili 10 wykroczeń popełnionych przez pieszych i aż 12 przez kierujących. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, miasto chce zmodernizować 27 przejść dla pieszych.

Łączna wartość planowanych robót została oszacowana na 54 960,00 zł. Planowana kwota dofinansowania to 43 968,00 zł, natomiast wkład własny wyniesie 10 992,00 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.