Reklama

W Gostyninie powstanie pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

W Gostyninie powstanie pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości (GCR) wraz z Gostynińską Spółdzielnią Mieszkaniową realizują projekt pierwszego integracyjnego placu zabaw dla dzieci w Gostyninie.

Stowarzyszenie Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości (GCR) wraz z Gostynińską Spółdzielnią Mieszkaniową realizują projekt pierwszego integracyjnego placu zabaw dla dzieci w Gostyninie.

Stowarzyszenie GCR zgłosiło zarządowi GSM potrzebę zagospodarowania niemodernizowanego od lat placu zabaw na osiedlu Wojska Polskiego na integracyjny plac zabaw. Pomysł spotkał się z życzliwym przyjęciem władz spółdzielni. Po konsultacjach ze środowiskiem osób niepełnosprawnych wspólnie ustalony został zakres inwestycji.
Mariola Józwiak-Węclewska złożyła wnioski o dotację, dzięki czemu w sierpniu 2017 roku udało się z  Fundacji PZU pozyskać dofinansowanie realizacji projektu „Naprawdę razem – pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie”. Dzięki temu możliwe będzie kupno karuzeli integracyjnej, piaskownicy integracyjnej oraz huśtawki integracyjnej typu „bocianie gniazdo”. 
Na tym jednak finansowe wsparcie dla projektu się nie kończy. Lokalna Grupa Działania „Aktywni Razem” przyznała projektowi GCR kwotę 25 tysięcy złotych.
Koszt powstania integracyjnego placu zabaw jest duży, dlatego Stowarzyszenie GCR i Gostynińska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie ustają w poszukiwaniach kolejnych źródeł finansowania tego projektu, zwracając się w tej sprawie do różnych organizacji i instytucji. Warto podkreślić, że ani w Gostyninie ani w powiecie gostynińskim nie funkcjonuje żaden integracyjny plac zabaw. Dzięki jego powstaniu niepełnosprawne dzieci mogłyby bawić się razem z dziećmi zdrowymi, a nie obok nich.

– Świat ludzi pełnosprawnych jest naturalnym otoczeniem, w którym wcześniej czy później dziecko niepełnosprawne musi odnaleźć swoje miejsce. Szansę na przebywanie w takim środowisku stwarza właśnie wczesna integracja – podkreśla Mariola Józwiak-Węclewska. – Taki integracyjny, ogólnodostępny plac zabaw będzie z pewnością dla rodziców i opiekunów dzieci doskonałą ...alternatywną do spędzania radosnego czasu z dzieckiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE