Reklama

W Gostyninie rosną przyszli hakerzy!

Opublikowano:
Autor:

W Gostyninie rosną przyszli hakerzy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 23-24 listopada odbyła się trzecia Edycja Maratonu Programowania „Hackathon City Coders”, organizowanego przez Urząd Miasta Płocka. W przedsięwzięciu wzięło udział 31 trzyosobowych zespołów z całej Polski. Uczestnicy w ciągu 40 godzin mieli szansę stworzyć aplikację, której zadaniem jest podniesienie komfortu życia mieszkańców oraz wsparcie miejskich usług publicznych, przy jednoczesnym wykorzystaniu baz danych, które udostępnił Urząd Miasta Płocka.

W dniach 23-24 listopada odbyła się trzecia Edycja Maratonu Programowania „Hackathon City Coders”, organizowanego przez Urząd Miasta Płocka. W przedsięwzięciu wzięło udział 31 trzyosobowych zespołów z całej Polski. Uczestnicy w ciągu 40 godzin mieli szansę stworzyć aplikację, której zadaniem jest podniesienie komfortu życia mieszkańców oraz wsparcie miejskich usług publicznych, przy jednoczesnym wykorzystaniu baz danych, które udostępnił Urząd Miasta Płocka.

Drużyny zmagały się z następującymi zagadnieniami:

1. „e-Płock”, czyli inteligentne rozwiązania wspierające miejskie usługi publiczne,

2. „Szybko do celu” czyli pomysły na usprawnienie mobilności w mieście,

3. „Junior & Senior” czyli promocja ekologii i bezpieczeństwa dla wszystkich pokoleń.

Zespół współtworzony przez dwóch mieszkańców Gostynina, Jakuba Brzozowskiego i Błażeja Głowackiego został wyróżniony za projekt "Płockie Rowery". Projekt jest dedykowany zwykłym użytkownikom rowerów oraz zawodowym kolarzom, którzy mogą wyznaczyć sobie trasę z punktu A do punktu B, zaznaczając w opcjach po jakiej nawierzchni chcą się poruszać. I tak na przykład przy wyborze opcji „asfaltowe drogi” aplikacja sugeruje użytkownikowi, jaki typ roweru jest najodpowiedniejszy dla danej trasy. Daje również możliwość wyboru jazdy po ścieżce z kostki - „na rodzinny wypad”, wyboru polnej trasy pod rower gravelowy albo zrobienia „czasówki” rowerem szosowym na gładkiej drodze asfaltowej. Co istotne aplikacja uwzględnia także rowery miejskie i wyświetla ich wszystkie stacje.

Pula nagród dla wszystkich wyróżnionych zespołów wynosiła około 100 tys. złotych.

Źródło: UM Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE