Reklama

W Gostyninie zawyją syreny

Opublikowano:
Autor:

W Gostyninie zawyją syreny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości System alarmowania i ostrzegania przed naruszeniem przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej będzie testowany w najbliższych dniach w Gostyninie. To plan działań krajowych ćwiczeń Renegade - Sarex 18/2 organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP.

System alarmowania i ostrzegania przed naruszeniem przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej będzie testowany w najbliższych dniach w Gostyninie. To plan działań krajowych ćwiczeń Renegade - Sarex 18/2 organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP. 

Ćwiczenia odbędą się w dniach 14-15 lipca. 

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie Renegade, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Po odebraniu z radiowej sieci ostrzegania o zagrożeniach z powietrza komunikatu o zagrożeniu na terenie powiatów województwa mazowieckiego zostaną włączone syreny alarmowe w trybie „Ogłoszenie alarmu” (modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut) oraz po odebraniu komunikatu o odwołaniu zagrożenia włączenie syren alarmowych w trybie „Odwołania alarmu” (ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut).

W związku z Zarządzeniem Nr 869 Wojewody Mazowieckiego z dnia 8 listopada w sprawie udziału w ćwiczeniu Renegade-Sarex 18/II.

Starosta Gostyniński – Szef Obrony Cywilnej Powiatu informuje, że w dniu 14 listopada w godz. 9.00 – 14.00 podczas ćwiczenia mogą zostać przeprowadzone głośne próby syren alarmowych na terenie Powiatu Gostynińskiego.

W ramach głośnej próby syren alarmowych, uruchamia się sygnały alarmowe, dźwiękowe, zgodnie z tabelą sygnałów alarmowych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE