Reklama

W jakiej sytuacji sąd nie orzeknie rozwodu? Czy adwokat będzie w stanie coś zaradzić?

Opublikowano:
Autor:

W jakiej sytuacji sąd nie orzeknie rozwodu? Czy adwokat będzie w stanie coś zaradzić? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jakiej sytuacji sąd nie orzeknie rozwodu? Czy adwokat będzie w stanie coś zaradzić?

W jakiej sytuacji sąd nie orzeknie rozwodu? Czy adwokat będzie w stanie coś zaradzić?

 

W niektórych sprawach rozwodowych sąd nie dopuszcza rozwodu, odpowiednio argumentując swoją decyzję. Nie zawsze jest ona korzystna dla obu stron, jednak zawsze wynika z konkretnych przesłanek, a tych nie można bagatelizować. W tym artykule piszemy o przypadkach, w których rozwiązanie małżeństwa przez rozwód nie będzie możliwe. Zastanawiamy się też nad tym, czy dobry adwokat niezależnie od sytuacji, pomoże w uzyskaniu rozwodu.

 

Dla sądu ważne jest przede wszystkim to, czy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia

 

Nawet, jeśli współmałżonkowie zgodnie uznają, że łączące ich więzi już dawno ustały, dla sądu to wciąż za mało. Aby orzec rozwód, sędzia musi mieć jasność co do tego, iż nastąpił tak zwany zupełny rozkład pożycia, a stan ten jest trwały i nieodwracalny. Sędzia oddali powództwo, jeżeli będą istniały negatywne przesłanki rozwodowe lub nie wystąpi żadna pozytywna przesłanka rozwodowa. Jak to wygląda w praktyce? Osoby wnioskujące o rozwód muszą wykazać, że ich wspólność małżeńska ustała. Na tym jednak nie koniec. Sąd sprawdzi też, czy zakończenie małżeństwa nie będzie złamaniem zasad współżycia społecznego oraz czy w jego wyniku nie ucierpi dobro dziecka. Aby uznać, że zerwane zostały więzi istotne dla pozytywnego rozpatrzenia powództwa, stwierdzone musi zostać ustanie trzech z nich: duchowej, fizycznej oraz materialnej. Dopiero wówczas, gdy wszystkie powyższe warunki zostaną spełnione, małżonkowie mogą liczyć na wydanie oczekiwanego wyroku.

 

Rola adwokata w postępowaniu rozwodowym bywa nieoceniona. Warto ją rozważyć

 

W sprawach rozwodowych pomoc prawnika ma bardzo duże znaczenie. Skuteczny adwokat pomoże klientowi nie tylko zaoszczędzić czas, ale także wyręczy go w takich formalnościach, jak złożenie pozwu czy dostarczenie dowodów. Jeśli występują przeszkody dla orzeczenia rozwodu, adwokat z pewnością szybko je wykryje i spróbuje znaleźć stosowne rozwiązanie. Jeśli złożenie wniosku o rozwód ma być sprzeczne z przepisami prawa, adwokat od razu doradzi klientowi rezygnację z występowania z powództwem. Tym samym pozwoli mu zaoszczędzić środki i lepiej przygotować się do rozprawy, gdy ta będzie już uzasadniona. Najlepszym, co może zrobić osoba rozważająca skierowanie sprawy rozwodowej do sądu, jest zgłoszenie się do kancelarii na konsultacje. Kancelaria Adwokacka Krystyna Hese-Trzaska udziela porad dotyczących m. in. kwestii rozwodowych. Mając wątpliwości natury prawnej, zawsze warto skonsultować je z profesjonalistą, a odpowiednim miejscem do tego miejscem jest właśnie kancelaria adwokacka.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE