Reklama

W MCK-u zagrają „Cygankę Azę" z muzyką na żywo

Opublikowano:
Autor:

W MCK-u zagrają „Cygankę Azę" z muzyką na żywo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - niemy film "Cyganka Aza" z muzyką na żywo! Spektakl odbędzie się w przyszły czwartek, 28 września, o godz. 19:00 w sali widowiskowej MCK. Wstęp wolny!

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - niemy film "Cyganka Aza" z muzyką na żywo! Spektakl odbędzie się w przyszły czwartek, 28 września, o godz. 19:00 w sali widowiskowej MCK. Wstęp wolny!

Muzyka przygotowana do filmu oparta jest na motywach  cygańskich oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga w 36 tomie Wołyń. To koncert folkowy, łączący różne tradycyjną muzykę europejską z  jazzową improwizację i z energią akustycznego rockowego grania.

Na scenie wystąpi Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi ) z zespołem: Joanna Zielecka - flety, Olga Kunicka - skrzypce, Waldemar Rychły - gitara, dzwonki.

Fabuła filmu jest oparta na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego "Chata za wsią". Tabor cygański rozbił obóz w pobliżu majątku Stawisko. Jest wśród nich młody Tumry, który pokochał Motrunę, córkę osiadłego we wsi Cygana. Miłości Tumrego i Motruny przygląda się piękna i dzika Cyganka Aza. Cyganie odjeżdżają, natomiast Tumry postanawia pozostać we wsi i poślubić Motrunę. Czeka ich jednak okrutny los. Wszyscy zwracają się przeciwko nim, a ojciec przeklina córkę i podpala im chatę. Tumry i Motruna są w bardzo ciężkiej sytuacji, cierpią nędzę, Motruna spodziewa się dziecka. Aza nie mogąc zapomnieć Tumrego doprowadza do powtórnego przyjazdu Cyganów do wsi. W Tumrym zakipiała cygańska krew............

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE