Reklama

Wakacyjne kontrole autokarów

Opublikowano:
Autor:

Wakacyjne kontrole autokarów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Okres wakacji, to czas zorganizowanych wyjazdów ma wycieczki, kolonie czy obozy. Każdy z uczestników tak zorganizowanego wypoczynku powinien bezpiecznie dotrzeć do celu. By tak się stało mazowieccy policjanci prowadzą kontrolę autobusów i busów, zwłaszcza tych przewożących dzieci młodzież. Mimo takich działań policjantów, wciąż zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym, zdarza się też że kierowcy tych pojazdów są pod wpływem alkoholu.

Okres wakacji, to czas zorganizowanych wyjazdów ma wycieczki, kolonie czy obozy. Każdy z uczestników tak zorganizowanego wypoczynku powinien bezpiecznie dotrzeć do celu. By tak się stało mazowieccy policjanci prowadzą kontrolę autobusów i busów, zwłaszcza tych przewożących dzieci młodzież. Mimo takich działań policjantów, wciąż zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym, zdarza się też że kierowcy tych pojazdów są pod wpływem alkoholu.

Zwiększony ruch na drogach w okresie wakacyjnym, znacznie większa pojazdów typu busy, autobusy przewożących osoby to czynniki, mogące powodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Zwłaszcza stan techniczny takich pojazdów oraz predyspozycje ich kierujących. By zminimalizować zagrożenia, właśnie w czasie wakacji policjanci drogówki prowadzą intensywne kontrole autokarów i busów na drogach.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru przed wyjazdem. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wniosek o kontrole należy złożyć do KPP w Gostyninie z 7-dniowym wyprzedzeniem. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie pod numerem telefonu 24-235-02-11.

By usprawnić prowadzone kontrole i nie powodować opóźnień prosimy organizatorów wyjazdów by podstawiać autokary do kontroli bez pasażerów. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie , trzeźwość kierowcy, jego uprawnienia oraz wszystkie wymagane dokumenty. Po przeprowadzonej tych wszystkich czynności, kierowca autokaru otrzyma „protokół kontroli".

Wykaz miejsc wyznaczonych do kontroli autobusów na terenie Gostynina:
    - Gostynin, parking usytuowany przy Centrum Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie ul. 18-go stycznia 2;
   -  parking Dworca PKS w Gostyninie, ul. Zamkowa 17.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE