Reklama

Wernisaż wystawy "Mała Nie-bieska Kredka" [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wernisaż wystawy "Mała Nie-bieska Kredka" [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inna, a zarazem bardzo interesująca wystawa pn. "Mała Nie-bieska Kredka - dialogi z tradycją" miała miejsce w piątkowy wieczór (11.01.19) w galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury. Na pytanie dlaczego tak nazwano wystawę, jej pomysłodawca - Sylwester Piędziejewski stwierdził, że miała ona nawiązać do tradycji, chociaż abstrakcje trudno tam zakwalifikować.

Inna, a zarazem bardzo interesująca wystawa pn. "Mała Nie-bieska Kredka - dialogi z tradycją" miała miejsce w piątkowy wieczór (11.01.19) w galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury. Na pytanie dlaczego tak nazwano wystawę, jej pomysłodawca - Sylwester Piędziejewski stwierdził, że miała ona nawiązać do tradycji, chociaż abstrakcje trudno tam zakwalifikować.

Swoje prace zaprezentowali wykładowcy, zaproszeni goście oraz studenci Pracowni Malarstwa Ściennego z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na ścianach galerii zawisły obrazy 18 artystów.
Spotkanie w galerii uatrakcyjnił wiersz Zbigniewa Herberta pt. "Dawni Mistrzowie obywali się bez imion" wyrecytowany przez Magdalenę Garstkę.
Burmistrz Paweł Kalinowski w swoim krótkim wystąpieniu podziękował artystom za piękną wystawę i życzył dalszych sukcesów na niwie artystycznej.
Dla tych osób, które nie zdążyły obejrzeć wystawy będzie ona dostępna do końca stycznia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE