Reklama

Wiceminister: W Gostyninie znajduje się jeden z najlepszych sądów w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Wiceminister: W Gostyninie znajduje się jeden z najlepszych sądów w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę odbyło się uroczyste otwarcie nowego gmachu Sądu Rejonowego w Gostyninie. Na spotkanie przybyli m.in.: wiceminister Łukasz Piebiak, starosta gostyniński Tomasz Matuszewski, burmistrz miasta Gostynina Paweł Kalinowski oraz proboszcz ks. Sławomir Wiśniewski.

W środę odbyło się uroczyste otwarcie nowego gmachu Sądu Rejonowego w Gostyninie. Na spotkanie przybyli m.in.: wiceminister Łukasz Piebiak, starosta gostyniński Tomasz Matuszewski, burmistrz miasta Gostynina Paweł Kalinowski oraz proboszcz ks. Sławomir Wiśniewski.

Na początku uroczystości prezes sądu Anna Ostrowska opowiedziała jak przebiegała historia sądownictwa w Gostyninie. Ponadto poinformowała słuchaczy, że prace budowlane trwały od 2013 roku i pochłonęły 12 mln złotych. Obecnie budynek sądu zajmuje 3071 metrów kwadratowych i znajduje się w nim kierownictwo sądu oraz wszystkie wydziały. Budynek został wyposażony w nowoczesne systemy, takie jak: nagłośnienie sal rozpraw i pokojów świadków, a także cyfrowa rejestracja przebiegu rozpraw i telewizja dozorowa. Starosta Tomasz Matuszewski poinformował zebranych, że przy budynku powstanie parking. W czasie zwiedzania sądu goście obejrzeli między innymi: sale rozpraw, salę konferencyjną, archiwum i pomieszczenia biurowo-administracyjne. Budynek sądu zdaniem wielu znamienitych gości m.in. Wiceministra Sprawiedliwości Łukasza Piebiaka to aktualnie jeden z najlepiej funkcjonalnych budynków sądowych w Polsce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE