Reklama

Reklama

Widzisz zagrożenia – zgłoś je za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Opublikowano: pt, 19 paź 2018 11:10
Autor:

Widzisz zagrożenia – zgłoś je za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której mieszkańcy powiatu gostynińskiego już od dwóch lat mogą zgłaszać różne zagrożenia. Od momentu jej uruchomienia policjanci otrzymali 1163 zgłoszenia, z czego ponad połowa dotyczyła ruchu drogowego.

Reklama

Mowa o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której mieszkańcy powiatu gostynińskiego już od dwóch lat mogą zgłaszać różne zagrożenia. Od momentu jej uruchomienia policjanci otrzymali 1163 zgłoszenia, z czego ponad połowa dotyczyła ruchu drogowego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa, które za pomocą mapy jest dokładnie lokalizowane w przestrzeni oraz czasie. Kiedy taka informacja dotrze do policji, zostaje zweryfikowana.

Od 20 września 2016 roku mieszkańcy powiatu gostynińskiego nanieśli na mapę 1163 zagrożenia. Najczęściej zgłaszane jest:

•             przekraczanie prędkości – 273 zagrożeń (23,5% ogółu)

•             spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 193 zagrożeń (16,6%)

•             niewłaściwa infrastruktura drogowa – 167 zagrożeń (14,4%)

•             nieprawidłowe parkowanie – 144 zagrożeń (12.4%)

•             dzikie wysypiska śmieci – 46 zagrożeń (3,9%).

- Pragniemy z tej okazji złożyć podziękowania wszystkim tym, którzy korzystając z tego rozwiązania wpływają bezpośrednio na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Jesteśmy przekonani, że dalsza współpraca i wzajemne zaufanie będzie prowadzić do rozwoju aplikacji, a dzięki temu do dalszej poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach, osiedlach, w miejscach pracy i wypoczynku - informuje rzecznik KPP w Gostyninie, podkom. Dorota Słomkowska

- Zapraszamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 - dodaje podkom. Dorota Słomkowska

Źródło: KPP w Gostyninie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.