Reklama

Wieczór Chwały dla Amelki Borkowskiej. Zebrano 2,5 tys zł

Opublikowano:
Autor:

Wieczór Chwały dla Amelki Borkowskiej. Zebrano 2,5 tys zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W parafii św. Marcina odbył się Wieczór Chwały dla chorej Amelki Borkowskiej. Piątkowe wydarzenie prowadziła młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Petroklezja.

W parafii św. Marcina odbył się Wieczór Chwały dla chorej Amelki Borkowskiej. Piątkowe wydarzenie prowadziła młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Petroklezja.

Podczas Wieczoru parafianie polecali Bogu w sposób szczególny małą Amelkę Borkowską. Każdy uczestnik wydarzenia mógł wesprzeć rodzinę finansowo na leczenie oraz rehabilitację małej dziewczynki. Podczas uroczystości zebrano 2500 zł. Amelka urodziła się 3 listopada 2013 r. Dziewczynka choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce i Padaczkę. U dziewczynki stwierdzono także Hipotrofię II stopnia i duże niedowidzenie. W wyniku choroby rozwój psychoruchowy Amelki jest znacznie opóźniony, wymaga stałej opieki osoby dorosłej. Dziewczynka nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Na szczęście dzięki intensywnej rehabilitacji robi coraz większe postępy, uczy się chwytać zabawki i bawi się nimi, a jej wzrok uległ znacznej poprawie, gdyż zaczyna dostrzegać wokół siebie swoich najbliższych. Dziewczynka powoli zaczyna też mówić, ma jednak nadal problemy z wyrażaniem swoich potrzeb i emocji. Systematyczna rehabilitacja pomaga Amelce w kolejnych małych sukcesach.

Niestety, to co oferuje służba zdrowia jest niewystarczające, a dodatkowa rehabilitacja to bardzo duże koszty. Na leczenie Amelki jej rodzice muszą przeznaczać około 1000 zł miesięcznie. Do tej pory dzięki ludziom dobrej woli oraz przyjaciołom z klubu Motocyklowego udało się zebrać środki, które zostały przeznaczone na rehabilitację. Amelka jest też pod opieką Fundacji ,,Dzieciom Zdążyć z pomocą'' i Fundacji ,,Mam Serce'' na konto której można było przeznaczać 1% podatku oraz wpłacać darowiznę.

- w imieniu naszym i Amelki pragniemy jeszcze raz podziękować Petroklezji, ks.Adamowi z Płocka, Bosco Bandzie oraz Bosco Dramo za bezinteresowny gest pomocy oraz modlitwy dla naszej Amelki.Po raz kolejny pokazaliście jak wielką macie moc oraz jak można się modlić z uśmiechem na ustach. Dziękujemy ks.Proboszczowi, ks.Kamilowi oraz całej ekipie,która nas wspierała w czynach, jak i w modlitwie w tworzeniu tak ważnego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim,którzy przybyli na Wieczór Chwały i za ogromne wsparcie w leczeniu naszej córeczki - dziękują wdzięczni rodzice Amelii Borkowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE