Reklama

Wieczorem i w weekend lepiej nie chorować? Mieszkańcy piszą petycję ws. NPL

Opublikowano:
Autor:

Wieczorem i w weekend lepiej nie chorować? Mieszkańcy piszą petycję ws. NPL - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niepokój mieszkańców Gostynina wzbudzają zmiany w zakresie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Od 1 października świadczenia te realizowane są w szpitalu ArionMed w Gorzewie. Wieczorami oraz w weekendy, na terenie miasta na pomoc medyczną nie ma co liczyć, a z dojazdem do Kruka mieszkańcy muszą radzić sobie na własną rękę. Gostyninianie nie zamierzają jednak siedzieć z założonymi rękami i podejmują inicjatywę w celu zapewnienia NPL w Gostyninie.

Niepokój mieszkańców Gostynina wzbudzają zmiany w zakresie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Od 1 października świadczenia te realizowane są w szpitalu ArionMed w Gorzewie. Wieczorami oraz w weekendy, na terenie miasta na pomoc medyczną nie ma co liczyć, a z dojazdem do Kruka mieszkańcy muszą radzić sobie na własną rękę. Gostyninianie nie zamierzają jednak siedzieć z założonymi rękami i podejmują inicjatywę w celu zapewnienia NPL w Gostyninie.

Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska świadczona jest w Kruku w weekendy oraz od poniedziałku do piątku, od godz. 18 do 8. rano dnia następnego. Wieczorem i w weekend zarówno pierwszej pomocy lekarskiej, jak i pogotowia ratunkowego próżno wiec szukać. Dla niezmotoryzowanych dojazd do Kruka stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że kursów środkami komunikacji publicznej jest jak na lekarstwo. Mieszkańcy czują się zaniepokojeni zmianami w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i chcieliby przywrócenia świadczeń NPL na terenie Gostynina.

Na stronie CitizenGo pojawiła się akcja zbierania podpisów pod petycją na utworzenie punktu szybkiego reagowania medycznego w  Gostyninie. Jej inicjatorem jest Dariusz Szymański. 

- Jeśli odczuwasz brak pomocy w nagłych przypadkach związanych z chorobą, w sytuacjach zagrożenia życia, a Pogotowie Ratunkowe nie jest ci w stanie w szybkim tempie pomóc, nie masz czym dowieźć chorego członka rodziny do szpitala na Kruku, podpisz się pod petycją do naszych władz o utworzenie takiego punktu pomocy na terenie Miasta Gostynina! Żądajmy od Wójta gminy Gostynin, Starosty Gostynińskiego, Burmistrza Miasta Gostynina oraz wszystkich ich Radnych, aby przeznaczyli z naszych podatków środki na tak ważny cel!- czytamy na stronie.

Celem akcji jest zebranie 100 podpisów, jak na razie poparło ją 48 osób. Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem akcji, wejdź TUTAJ

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE