Reklama

Wigilia Miejska za nami. Tak świętował Gostynin [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Wigilia Miejska za nami. Tak świętował Gostynin [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Opłatek, świąteczny poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd - tradycji stało się zadość i już po raz trzeci mieszkańcy Gostynina spotkali się na Wigilii Miejskiej.

Opłatek, świąteczny poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd - tradycji stało się zadość i już po raz trzeci mieszkańcy Gostynina spotkali się na Wigilii Miejskiej. 

Poza gostyninianami, we wczorajszym spotkaniu uczestniczyły władze miasta oraz organizatorzy – Urząd Miasta Gostynina i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Burmistrz Paweł Kalinowski złożył wszystkim zebranym życzenia i połamał się opłatkiem, a następnie zaprosił na świąteczny poczęstunek.

Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i ogrzać się przy ognisku.

Następnie obchody Miejskiej Wigilii przeniosły się do sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego, gdzie czekała moc atrakcji, takich jak ozdabianie pierników (sponsorem stoiska była pani radna Urszula Pieniążek), śpiewanie kolęd wspólnie z Gminnym Chórem Vox Cordis, ze Scholą „Mocni w uchu” z parafii św. Marcina, a w finale z uczniami i nauczycielami z Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Dekoracje choinkowe wykonywała wraz z dziećmi Fabryka ozdób choinkowych (MCK), gdzie miłośnicy wykonywania łańcuchów i innych ozdób mieli pole do popisu.

W tak wyjątkowym dniu nie zabrakło św. Mikołaja. Osoby, które nie zdążyły zakupić prezentów mogły to uczynić zaopatrując się w nie na kiermaszu zorganizowanym przez Scholę Mocni w Uchu i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Życzenia w zamku złożyli mieszkańcom Gostynina i Gminy Gostynin burmistrz Paweł Kalinowski i wójt Edmund Zieliński, a modlitwę odmówił ks. dziekan Ryszard Kruszewski.

Rozstrzygnięty został także konkurs na „Kartkę świąteczną”. Prowadząca uroczystość pani Magdalena Świderska poinformowała, że burmistrz ze swoimi życzeniami świątecznymi wysyłał kartki zgłoszone do konkursu do różnych urzędów państwowych, przedstawicieli samorządu terytorialnego i jednostek podległych.

Kolejnym rozstrzygniętym konkursem był konkurs potraw „Na wigilijnym stole” zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE