Reklama

Wirus ptasiej grypy bardzo szkodliwy dla zwierząt

Opublikowano:
Autor:

Wirus ptasiej grypy bardzo szkodliwy dla zwierząt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarza Weterynarii, wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 nie jest groźny dla ludzi, lecz jest bardzo szkodliwy dla zwierząt.

Jak informuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarza Weterynarii, wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 nie jest groźny dla ludzi, lecz jest bardzo szkodliwy dla zwierząt.

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety, przyczyną bywa też człowiek, dlatego przypominamy o podstawowych zasadach.
Hodowcy muszą bezwzględne przestrzegać zasady bioasekuracji: zabezpieczyć paszę przed dostępem zwierząt dzikich; nie karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany; nie poić drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki; stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne oraz po każdym kontakcie z drobiem lub dzikimi ptakami umyć ręce wodą z mydłem; stosować maty dezynfekcyjne w wejściach i wyjściach z budynków, w których utrzymywany jest drób oraz przetrzymywać drób w przeznaczonych do tego celu pomieszczeniach bez możliwości swobodnego poruszania się po otwartym wybiegu. Warto pamiętać o tym, że brak stosowania zasad bioasekuracji może zakończyć się nałożeniem kary administracyjnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE