Reklama

Wizyta Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na obozie MDP

Opublikowano:
Autor:

Wizyta Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na obozie MDP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu gostynińskiego, w czasie letniego wypoczynku mieli możliwość udziału w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym członków MDP . Od wielu lat, organizatorem takiej aktywnej formy wypoczynku jest Ochotnicza Straż Pożarna w Rębowie ( gmina Gostynin).

Po raz kolejny członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu gostynińskiego, w czasie letniego wypoczynku mieli możliwość udziału w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym członków MDP . Od wielu lat, organizatorem takiej aktywnej formy wypoczynku jest Ochotnicza Straż Pożarna w Rębowie ( gmina Gostynin).

Zorganizowanie obozu było możliwe dzięki  znacznemu wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – przekazanych przez Komendanta Głównego PSP oraz  nieprzerwanie od wielu lat, przez Gminę Gostynin .W bieżącym roku  obóz odbył się w dniach 24 lipca  - 4 sierpnia na terenie Zajazdu w Biskupinie  woj. kujawsko - pomorskie.  Uczestniczyło w nim 67  członków – MDP OSP, w tym 27 dziewcząt i 40 chłopców.
       

W  czasie pobytu na  obozie, młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez instruktorów z Państwowej Straży Pożarnej oraz  druhów z OSP. Młodzi adepci sztuki pożarniczej poznali m.in.:  techniki gaszenia pożarów, sprzęt  służący do gaszenia pożarów, zasady musztry strażackiej oraz pierwszej pomocy medycznej.
    

Tradycyjnie na zakończenie obozu zorganizowano apel pożegnalny, w którym  uczestniczyli: st.bryg. Jarosław Kurek –Mazowiecki Komendant Wojewódzki  PSP w Warszawie , bryg.Roman Kossobudzki – Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie,  Edmund Zieliński - Wójt Gminy Gostynin wraz   z Przewodniczącym Rady Tomaszem Lewandowskim, struktury Związku OSP reprezentował dh.Karol Podleśny –  Członek Głównej Komisji Rewizyjnej Z OSP RP. .
        

Podsumowaniem cyklu szkolenia pożarniczego MDP był egzamin końcowy, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy obozu.  Na podstawie uzyskanych wyników z egzaminu końcowego, wydano  stosowne zaświadczenia oraz odznaki MDP dla  wyróżniających się członków i dowódców MDP OSP.
     

  Wyjeżdżający uczestnicy obozu okazując wiele zadowolenia z pobytu na nim, jednocześnie zapewniali, że zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystają w swych macierzystych drużynach OSP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE