Reklama

Władze doceniły zdolną młodzież i promotora kultury

Opublikowano:
Autor:

Władze doceniły zdolną młodzież i promotora kultury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym tygodniu podczas obrad sesji Rady Miejskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z naszego miasta, a także medalu "Za zasługi dla Miasta Gostynina".

W zeszłym tygodniu podczas obrad sesji Rady Miejskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z naszego miasta, a także medalu "Za zasługi dla Miasta Gostynina".

Z rąk Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie Andrzeja Redera zarówno nagrodzeni uczniowie jak i ich dumni rodzice otrzymali dyplomy, gratulacje i jednorazową nagrodę pieniężną.

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą się poszczycić znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Promowanie młodych uzdolnionych mieszkańców Miasta Gostynina ożywia pozytywną rywalizację, sprzyja rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań a także zwiększa szanse edukacyjne młodych ludzi.

Zgodnie z Regulaminem Stypendium Miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów - Uchwała Nr 394/LXXVII/2018 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 24 maja 2018 roku, stypendia za rok 2018/2019 otrzymali:

1. Małgorzata Cichońska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

2. Bartłomiej Kapturowski - uczeń klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

3. Zuzanna Koczaska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie i Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne.

4. Mateusz Sylwester Mularczyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce

5. Antonina Osmolak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

6. Weronika Stańczyk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie i Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne.

7. Wiktor Węglewski - uczeń klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej został wręczony również medal "Za zasługi dla Miasta Gostynina". Otrzymał go Michał Pilichowicz w uznaniu za krzewienie kultury na terenie naszego miasta.
Pan Michał Pilichowicz jest pomysłodawcą i dwukrotnym opiekunem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów AVIS CANTORES. Celem festiwalu jest promocja i popularyzowanie muzyki chóralnej nie tylko w Gostyninie, ale również w regionie. Poziom artystyczny wydarzeń zawsze zdobywał uznanie Jury składającego się z profesjonalnych muzyków i cenionych chórmistrzów.

Źródło: UM Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE