Reklama

Włamywał się z zagranicznych serwerów i fałszował oceny w dzienniku. 19-letni spryciarz w rękach policji

Opublikowano:
Autor:

Włamywał się z zagranicznych serwerów i fałszował oceny w dzienniku. 19-letni spryciarz w rękach policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawet 3 lata za kratkami grożą 19-latkowi, który w elektronicznym dzienniku szkolnym poprawiał oceny oraz zmieniał dane dotyczące obecności na zajęciach. Uczeń podczas przekrętów nie zapominał o swoich kolegach ze szkolnych ławek, którym również poprawiał niezadowalające wyniki. Chłopak usłyszał 43 zarzuty nieuprawnionego dostępu do danych informatycznych.

Nawet 3 lata za kratkami grożą 19-latkowi, który w elektronicznym dzienniku szkolnym poprawiał oceny oraz zmieniał dane dotyczące obecności na zajęciach. Uczeń podczas przekrętów nie zapominał o swoich kolegach ze szkolnych ławek, którym również poprawiał niezadowalające wyniki. Chłopak usłyszał 43 zarzuty nieuprawnionego dostępu do danych informatycznych.

Proceder zmian w elektronicznym dzienniku, w jednej ze szkół w Wyszogrodzie trwał od listopada 2015 roku. Jeden z uczniów dokonał w tym czasie wielu zmian w ocenach z przedmiotów, ocenach z zachowania oraz w zakresie obecności na zajęciach. Sprawa wyszła na jaw i do płockiej policji wpłynęło zgłoszenie o tym, że ktoś w sposób nieuprawniony dokonuje zmian w elektronicznym dzienniku.

Sprawą zajęli się płoccy policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. W toku przeprowadzonych czynności okazało się, że sprawcą jest 19-letni uczeń szkoły. Młody mężczyzna logował się na stronę dziennika wykorzystując serwery znajdujące się na terenie innych państw europejskich.

- Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 19-latek zmieniał oceny z różnych przedmiotów, które według niego nie były zadowalające, zmieniał również dane dotyczące obecności na zajęciach oraz opisowe oceny z zachowania. Działał nie tylko w swoim interesie, ale również poprawiał „osiągnięcia” swoich klasowych kolegów - informuje Krzysztof Piasek z KMP w Płocku.

Policjanci przesłuchali 19-letniego spryciarza, usłyszał on 43 zarzuty nieuprawnionego dostępu do danych informatycznych i ich zmiany. Przyznał się do zarzutów, oświadczył że wszedł w posiadanie hasła, które pozwoliło mu na logowanie się na stronie dziennika, w sposób przypadkowy. Za tego typu przestępstwo w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE