Reklama

Woda znów niezdatna do picia! Sanepid wydał komunikat

Opublikowano:
Autor:

Woda znów niezdatna do picia! Sanepid wydał komunikat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Gostynin znów muszą uzbroić się w cierpliwość. Gostyniński sanepid informuje bowiem, że woda z wodociągu publicznego Stanisławów Skrzański nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Co tym razem jest powodem niedogodności?

Mieszkańcy gminy Gostynin znów muszą uzbroić się w cierpliwość. Gostyniński sanepid informuje bowiem, że woda z wodociągu publicznego Stanisławów Skrzański nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Co tym razem jest powodem niedogodności?

Wodociąg publiczny w Stanisławowie Skrzańskim zaopatruje w wodę miejscowości: Stanisławów Skrzański, Kiełpieniec, Mniszek, Mościska, Skoki, Mysłownia oraz Łokietnica.

Przypomnijmy, że 9 listopada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie poinformowała o skażeniu wody bakterią coli. 15 listopada stwierdzono, że jakość wody nie zagraża już życiu i zdrowiu mieszkańców. Problem powraca jednak jak bumerang

26 listopada Stacja Sanitarno-Epiedemiologiczna zapoznała się z otrzymanymi wynikami badań prób wody pobranych 19 listopada w ramach kontroli urzędowej. Sanepid stwierdził, że jakość wody pod względem mikrobiologicznym nie spełnia wymagań określonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

- W próbkach wody stwierdzono ponadnormatywną ogólną liczbę mikroorganizmów. Do czasu przywrócenia jakości wody w wodociągu, zaleca się używanie wody do celów konsumpcyjnych, wyłącznie po przygotowaniu przez minimum 2 minuty. Woda może być wykorzystywana do celów socjalno-bytowcyh, higienicznych i domowych, a także do urządzeń sanitarnych (WC) - informuje Maria Wróblewska, kierownik gostynińskiego sanepidu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE