Reklama

Wojewoda unieważnił uchwałę. Kalinowski: to wina radnych

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda unieważnił uchwałę. Kalinowski: to wina radnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z przypuszczeniami, Wojewoda Mazowiecki unieważnił uchwałę Rady Miejskiej w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dziś wpłynęło rozstrzygniecie nadzorcze informujące o całkowitym uchyleniu uchwały. Burmistrz nie szczędzi słów krytyki pod adresem radnych IdG. Kto zawinił?

Zgodnie z przypuszczeniami, Wojewoda Mazowiecki unieważnił uchwałę Rady Miejskiej w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dziś wpłynęło rozstrzygniecie nadzorcze informujące o całkowitym uchyleniu uchwały. Burmistrz nie szczędzi słów krytyki pod adresem radnych IdG. Kto zawinił?

Zdaniem Pawła Kalinowskiego, zaistniała sytuacja to nic innego, jak pokłosie wydarzeń z prac komisyjnych. W skład zespołu roboczego wchodzili urzędnicy oraz radni miejscy i to właśnie tych drugich włodarz obarcza winą za negatywną opinię wojewody.

- Radni (głównie Inicjatywy dla Gostynina) w czasie prac komisji postawili na swoim i nie uwzględniali merytoryczno-prawnych uwag Zespołu Prawnego - pisze w na swoim profilu P. Kalinowski. - Efekt niestety dziś jest taki jaki jest. Prace nad projektem z pewnością zaczną się od nowa - pisze burmistrz.

Jak dodaje włodarz, przygotowany przez niego projekt - z pewnymi modyfikacjami - jest już gotowy i w każdej chwili może zostać przedłożony Radnym, lecz obawia się, że sprawa znów utkwi w martwym punkcie. Co w temacie do powiedzenia mają rajcy? Do tematu wrócimy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE