Reklama

Wokalne ćwiczenia w sannickim pałacu

Opublikowano:
Autor:

Wokalne ćwiczenia w sannickim pałacu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Goście zwiedzający pod koniec ubiegłego tygodnia pałac w Sannikach, mogli usłyszeć nie tylko dźwięki fortepianu, ale też i śpiew. Odbywały się tu bowiem I Warsztaty Wokalne „Wokół Chopina".

Goście zwiedzający pod koniec ubiegłego tygodnia pałac w Sannikach, mogli usłyszeć nie tylko dźwięki fortepianu, ale też i śpiew. Odbywały się tu bowiem I Warsztaty Wokalne ?Wokół Chopina".

Warsztaty organizowane zostały przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Szkołę Muzyczną I stopnia w Gąbinie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie. Zajęcia miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Uczestnicy szkół muzycznych I i II stopnia, którzy mogli w nich wziąć udział, musieli przygotować dwie pieśni, w tym jedną Fryderyka Chopina, jedną arie i jeden utwór operetkowy lub musicalowy.

Pod czujnym okiem i słuchem Moniki Kolasa-Hladíkovej uczestniczki warsztatów pilnie ćwiczyły. Wytężały przy tym nie tylko głos, ale i wiele partii mięśni. Kilkanaście godzin takiego treningu pokazało, jak ciężka może być praca śpiewaczki. Kiedy jednak wszystko jest wykonywane perfekcyjnie, satysfakcja pewna.

Monika Kolasa-Hladíková, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, starała się wydobyć z dziewcząt maksimum ich możliwości wokalnych. Istotne było to, by wierzyły w swoje możliwości i pozbyły się tremy. Profesjonalny trening zaowocował niedzielnym koncertem plenerowym, wystąpiła oczywiście profesor Monika Kolasa-Hladíková i młode śpiewaczki, które w sannickim pałacu ćwiczyły pod jej okiem. Akompaniowali na fortepianie Jarosław Domagała i Włodzimierz Sieczkowski, którzy wcześniej towarzyszyli warsztatom. Całość poprowadził ksiądz Andrzej Leleń, który niejednokrotnie towarzyszył śpiewakom, choćby przy koncertach w kościele.

Pierwsza edycja tego typu warsztatów wokalnych i kończący je koncert, pokazały, że był to trafiony pomysł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE