Reklama

[WYBORY] Znamy dotychczasową frekwencję. Mazowieckie w czołówce

Opublikowano:
Autor:

[WYBORY] Znamy dotychczasową frekwencję. Mazowieckie w czołówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od godz. 7:00 w całej Polsce trwa II tura wyborów samorządowych. Według danych przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą, do godz. 17:00 głosy oddało 40,78 proc. mieszkańców województwa mazowieckiego, co jest jedną z najlepszych frekwencji w kraju. W wyborach na burmistrza Gostynina, jak i wójta gminy statystyki nie są już tak imponujące.

Od godz. 7:00 w całej Polsce trwa II tura wyborów samorządowych. Według danych przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą, do godz. 17:00 głosy oddało 40,78 proc. mieszkańców województwa mazowieckiego, co jest jedną z najlepszych frekwencji w kraju. W wyborach na burmistrza Gostynina, jak i wójta gminy statystyki nie są już tak imponujące. 

Dane z 906 obwodów w mazowieckim wskazują, że do urn wybrało się 460 634 spośród 1 129 678 uprawnionych. Lepiej pod tym względem prezentują się jedynie województwa: lubelskie, małopolskie i podkarpackie. Frekwencji tej jak na razie nie poprawiają mieszkańcy miasta oraz gminy Gostynin. W II turze wyborów na burmistrza póki co udział wzięło zaledwie 37,72 proc. wyborców, zaś w gminie swoje głosy oddało zaledwie 30,11 proc. uprawnionych. Znacznie wyższą frekwencję odnotowano za to w gminie Sanniki, gdzie do urn wybrało się 45,24 proc. mieszkańców. 

 

Państwowa Komisja Wyborcza, na podstawie danych otrzymanych od 7 687 obwodowych komisji wyborczych na ogólną liczbę 7 687 komisji obwodowych, informuje, że w ponownym głosowaniu w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, według stanu na godz. 17:00 liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane wyniosła 9 493 554; wydano karty do głosowania 3 676 459 osobom uprawnionym, co stanowi 38,73% w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach - czytamy na stronie PKW.

Przypomnijmy, że w naszym powiecie walka toczy się na trzech frontach: w mieście o fotel burmistrza starają się: Paweł Kalinowski oraz Włodzimierz Śniecikowski, w gminie Gostynin o stanowisko wójta walczą: Edmund Zieliński i Ewa Michalska, zaś Sannikach wyborcy dokonują wyboru między Gabrielem Wieczorkiem a Dariuszem Wachowiczem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE