Reklama

Wycieczka do Łodzi czyli czas edukacji i czas zabawy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Wycieczka do Łodzi czyli czas edukacji i czas zabawy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Nauki i Techniki EC1 było głównym punktem wycieczki do Łodzi, w której wzięli udział uczniowie z klas 7 a oraz 2 c Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Gostyninie.

Centrum Nauki i Techniki EC1 było głównym punktem wycieczki do Łodzi, w której wzięli udział uczniowie z klas 7 a oraz 2 c Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Gostyninie.

CNiT EC 1, które otwarte zostało 7 stycznia 2018 roku, to największy tego typu obiekt w Polsce. Dzięki interaktywnym urządzeniom, które wchodzą w skład stałych ekspozycji, możliwe jest samodzielne prowadzenie obserwacji i doświadczeń. 
Uczniowie Trójki zdecydowali się na skorzystanie ze ścieżki tematycznej „Przetwarzanie energii” poświęconej procesowi powstawania energii elektrycznej, a jednocześnie dokumentującej historyczne przeznaczenie obiektu. Tu, gdzie obecnie znajduje się Centrum Nauki i Techniki, dawniej funkcjonowała elektrownia węglowa. To wręcz idealne miejsce, by poznać świat paliw, zobaczyć, jak wygląda wnętrze kotła, przyjrzeć się,  jak turbina współpracuje z generatorem, dowiedzieć się, do czego służą transformatory. 
Podczas wycieczki do Łodzi był czas na rozwój intelektualny i poszerzanie wiedzy, ale znalazł się czas również na rozrywkę – w Arena Laser Games. To gra, która przypadnie do gustu każdemu –  bez względu na wiek – miłośnikowi militariów. Każdy gracz ubrany jest w wyposażoną w sensory specjalną kamizelkę. Reaguje ona na strzały w postaci wiązek laserowych. Wyposażeni w niezbędny sprzęt gracze poruszają się po pełnym niespodzianek i pułapek labiryncie. Misję wygrywa osoba, która zgromadzi na swoim koncie jak najwięcej punktów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE