Wygrali po karnych, Mazur Gostynin w finale Pucharu Polski Płockiego OZPN!

Opublikowano:

Wygrali po karnych, Mazur Gostynin w finale Pucharu Polski Płockiego OZPN! - Zdjęcie główne

WiadomościWczoraj w deszczowe popołudnie na boisku w Gostyninie został rozegrany mecz półfinałowy rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN. Podopieczni Jana Błaszczyka odnieśli wielki sukces, bowiem w karnych pokonali czwartoligową Deltę Słupno 5:4. W meczu padł remis 1:1.

Gostynińscy piłkarze do meczu z ostatnią w tabeli czwartoligową Deltą Słupno podeszli bardzo zmotywowani, ponieważ tylko jeden mecz dzielił ich od zagrania w finale. W drużynie gości pojawiło się dwóch wychowanków Mazura, którzy odeszli w przerwie letniej: Damian Surmak i Bartosz Komorowski. Prestiżowy pojedynek dał możliwość sprawdzenia, na jakim poziomie piłkarskim jest obecnie klub z Gostynina w kontekście powrotu do IV Ligi. Mazur objął prowadzenie w 30 minucie, po akcji lewą stroną boiska w pole karne wpadł z piłką Rafał Wilamowski, który uderzył z około 15 metrów na bramkę rywala, dając prowadzenie 1:0. Delta wyrównała po przerwie, po dośrodkowaniu w pole karne w 54 minucie piłkę głową do siatki skierował Paweł Winnicki. Mimo kilku dogodnych sytuacji, goście ze Słupna nie zdołali objąć prowadzenia, a Mazura przed stratą bramki w 90 minucie uratował w jednej z sytuacji fenomenalną paradą bramkarz Bartosz Tomczak.

Wobec remisu regulamin rozgrywek od razu przewiduje rzuty karne. Jako pierwsi do jedenastek przystąpili piłkarze ze Słupna. W drugiej serii rzut karny obronił Bartosz Tomczak, natomiast decydującego karnego zdobył Rafał Wilamowski. Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy Mazura Gostynin wykonali perfekcyjnie rzuty karne.

Bohaterem meczu został bramkarz Mazura Bartosz Tomczak, który popisał się przepiękną interwencją pod koniec spotkania oraz obronił rzut karny w drugiej serii jedenastek, jednak wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa uznania za dojście w rozgrywkach pucharowych do samego finału, w którym zmierzą się z Unią Czermno w środę 19 października o godzinie 15:30. O tym, kto będzie gospodarzem meczu, zdecyduje Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Mazur Gostynin – Delta Słupno 1:1 (5:4 karne)

Bramki: 30' Rafał Wilamowski - 54' Paweł Winnicki